سیاسی

مخالفت اکثریت اعضای ۲ کمیسیون مجلس با تفکیک وزارت «صمت»

به گزارش خبرگزاری توانا، علی جدی عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ، درباره تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: اکثریت اعضای کمسیون صنایع و معادن مجلس با تفکیک وزارت «صمت» مخالف هستند.

 

وی درباره دلایل مخالفت با تفکیک وزارت «صمت» بیان کرد: باید متولی یک کالا هم از محل تولید، صادرات و واردات در یک وزارتخانه باشد و سیاستگذاری‌ها در یک جا صورت بگیرد لذا تصمیم‌گیری در مورد یک کالا اگر به شکل متمرکز انجام نشود، قطعا مردم آسیب می‌بینند.

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: نکته دیگر این است که در شرایط فعلی که تصمیمات و اتفاقات بزرگی در بحث ارز گرفته شده چه ضرورتی دارد که بی‌دلیل تنش ساختار ایجاد کنیم و از طرفی هم شرایط بحرانی نیست و ما با همین ساختار تصمیمات کلان گرفته‌ایم؛ برای اینکه این تصمیمات به نتیجه برسد نیاز به آرامش است اگر موضوع تفکیک وزارتخانه را مطرح کنیم قطعا مجموعه‌های پاسخگو تصمیمات را عملی نکرده و به بهانه تفکیک از زیر کار در می‌روند.

 

جدی عنوان کرد: از طرف دیگر تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت بار مالی خواهد داشت و با سیاست‌های بالا دستی نیز مغایرت دارد.

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اکثریت اعضای کمسیون متبوعش به عنوان کمسیون تخصصی مخالف تفکیک وزارت «صمت» هستند و تنها یک الی 2 موافق دارد، بیان کرد: در کمیسیون تخصصی دیگر مجلس در این رابطه یعنی کمسیون کشاورزی نیز که بنده با آنها صحبت کردم، موافق با این تفکیک نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا