بین المللی

نماینده جهاد اسلامی:اقدام اخیر ترکیه را عقب نشینی وپسرفت در خصوص فلسطین میدانیم

تهران-توانا- نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران با تاکید بر حمایت تمام قد جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین گفت: تنها کشوری که چنین باری را بر دوش می کشد، ایران است.

ناصر ابوشریف در این  مصاحبه  افزود که اگر کسی مسلمان باشد، باید اینگونه به طور کامل در کنار مردم فلسطین بایستد. ما با هر گونه برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی مخالفیم و معتقدیم که این کار غلط است و به ضرر مردم فلسطین و در جهت حفظ موجودیت رژیم صهیونیستی است.

ناصر ابو شریف در ادامه با اشاره به عادی سازی کامل روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی گفت: ما مخالف روند عادی سازی در هر سطح و اندازه ای هستیم؛ چه رسد به عادی سازی کامل روابط و برقراری روابط اقتصادی، گردشگری، تجاری و امنیتی. ما همه این موارد را محکوم و رد می کنیم و آن را کاملاً خلاف منافع فلسطینیان می دانیم.

وی با بیان اینکه جهاد اسلامی اقدامات اخیر ترکیه را عقب نشینی  و پسرفت محسوس در خصوص فلسطین می داند، اظهار داشت: ممکن است دولت کنونی ترکیه به دلایل داخلی یا خارجی  دست به این کار زده باشد اما باید دانست «هر کس که بر خدا توکل کند برای او کافی است» این همان چیزی است که در دین اسلام آمده است. این یکی از مراحلی است که هر کس برای موفقیت باید به آن باور قلبی داشته باشد و ما معتقدیم که رهبران ترکیه این مرحله را با موفقیت پشت سر نگذاشته اند بلکه برعکس در این آزمون بزرگ، شکست خوردند.

نماینده جهاد اسلامی فلسطین با بیان این که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تا قبل از این، مواضع برجسته ای در خصوص آرمان فلسطین اتخاذ کرده بود، گفت: جنبش جهاد اسلامی و مردم فلسطین قطعاً این اقدام دولت ترکیه را اشتباه می دانند. پاسخ ما به آقای اردوغان در شرایط کنونی، همان پاسخی است که خود او هنگامی که امارات اقدام به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی کرد، به این کشور داده بود.

پیشینه روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی نشان می دهد ترکیه از سال ۱۹۴۸ مراحل زیادی را دراین راستا طی کرده است. این کشور متأسفانه در برهه ای اعلام کرد رژیم صهیونیستی را به رسمیت می شناسد و جزو کمربندهای ایمنی رژیم  صهیونیستی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا