بین المللی

خلیل عواده اسیر فلسطینی موفق شد صهیونیستها را شکست بدهد

تهران- توانا – خلیل عواوده اسیر فلسطینی که پس از ۱۷۲روز اعتصاب غذا موفق شد صهیونیستها را شکست دهد در اولین اظهار نظر پس از پیروزی گفت: این خبر آزادی، یک پیروزی بزرگی در امتداد پیروزی های مردم شریف فلسطین است.

براساس اعلام رژیم صهیونیستی این اسیر فلسطینی تا هنگام بهبودی در بیمارستان «آساف حروفیه» باقی خواهد ماند.

مادر خلیل عواوده با انتشار یک ویدیو در واکنش به آزادی فرزندش گفت: سپاس مختص خداست، پیروزی از درگاه خداست، خداوند یار و یاور خلیل باد ”

رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند رژیم اشغالگر اسرائیل توافقی را امضا کرده است که بر اساس آن «خلیل عواوده» اسیر فلسطینی که ۱۷۲ روز در اعتصاب غذا به سر می‌برد، روز دوم اکتبر ( ۱۰ مهر) آزاد خواهد شد.

به گزارش توانا ، خبرگزاری‌های «معا» و «صفا» فلسطین بامداد پنجشنبه نوشتند که «خلیل عواوده» اسیر فلسطینی پس از تصمیم رژیم اشغالگر صهیونیستی مبنی بر آزادی وی پس از یک ماه، تصمیم گرفت به اعتصاب غذای خود که ۱۷۲ روز ادامه داشت، پایان دهد.

سازمان امور اسیران فلسطینی در بیانیه‌ای اعلام کرد که «عواوده» پس از دستیابی به توافق کتبی برای مشخص شدن سقف بازداشت اداری و آزادی او در ۲ اکتبر، تصمیم به پایان اعتصاب غذا گرفت.

بر اساس این بیانیه این اسیر فلسطینی که ۱۷۲ در اعتصاب غذا به سر برده است برای بهبودی زمان زیادی به مراقبت نیاز دارد بنابر این طبق توافق انجام شده این اسیر فلسطینی تا بهبودی کامل در بیمارستان «اساف هیروفیه» می‌ماند و به احتمال زیاد دوم اکتبر از بیمارستان مرخص می‌شود و دیگر به زندان باز نمی‌گردد.

تصاویر این اسیر فلسطینی پس از اعتصاب غذای طولانی در شرایطی که از وضعیت مناسب جسمی برخوردار نبود در سراسر جهان پخش شد.

دفتر اتحادیه اروپا در سرزمین‌های فلسطین اعلام کرد که پس از مشاهده عکس‌های «عواوده» شوکه شده است.

اسرائیل «خلیل عواوده» را به فعالیت در «جنبش جهاد اسلامی» متهم می‌کند اما هیچ مدرکی برای محکوم کردن او ارائه نکرده است.

«خلیل عواوده» اعتصاب خود را در دوم ژوئیه گذشته از سرگرفت. وی  بعد از ۱۱۱ روز از اعتصاب خود، بنا به وعده اشغالگران برای آزاد کردنش اعتصابش را تعلیق کرد اما آنها به وعده خود نه تنها عمل نکردند بلکه بار دیگر  اورابازداشت کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا