بین المللی

حزب الله اسرائیل وآمریکا را مجبور به عقب نشینی کرد

تهران- توانا  روزنامه “الاخبار” لبنان درحالی که میانجی آمریکایی در پرونده تعیین مرز دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی قرار است اواخر هفته آینده به منطقه سفر کند، روز جمعه در گزارشی نوشت که حزب‌الله، آمریکا و اسرائیل وادار کرده که مواضع لبنان را جدی بگیرند.

به گزارش توانا ، این روزنامه درباره آخرین وضعیت پرونده تعیین مرزهای دریایی بین فلسطین اشغالی و لبنان در گزارش خود افزود: آموس هوکشتاین میانجی آمریکایی به مقامات لبنانی اعلام کرده که طی چند روز آینده جلسات خود را در رابطه با این پرونده از سر می گیرد و تا پایان این مدت نمی تواند پاسخی به پیشنهادهای لبنان بدهد.

الاخبار ادامه داد: در همین حال، منابع دیپلماتیک اروپایی در بیروت نسبت به افزایش سطح تنش در مرز جنوب لبنان و فلسطین اشغالی هشدار داده و گفته اند که اگر میانجی آمریکایی به سرعت به نتیجه ای مورد رضایت لبنان نرسد، احتمال افزایش تنش وجود دارد.

روزنامه مزبور به نقل از منابع رسمی بدون ذکر نام آن نوشت که هوکشتاین طی چند روز گذشته با مشاور “امانوئل ماکرون” رئیس جمهوری فرانسه درباره نقش شرکت نفتی “توتال” در اکتشاف و استخراج از منابع دریایی لبنان دیدار و گفت وگو کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا