بین المللی

پارلمان سوریه: حملات اسرائیل به خاک سوریه تلاش برای بی ثبات کردن این کشور است

تهران- توانا، رئیس پارلمان سوریه در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفت که حملات رژیم صهیونیستی به این کشور تنها باعث پایداری و ایستادگی بیشتر مردم سوریه می‌شود.

به گزارش  توانا  از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، «حموده صباغ» بر عمق و استحکام روابط تاریخی سوریه و ایران که مرهون خون شهدای دو کشور در راه دفاع از مسائل عادلانه و مقابله با سیاست‌های خصمانه آمریکا و رژیم صهیونیستی است، تأکید کرد.

وی در دیدار خود با مهدی سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق با اشاره به مواضع ایران در حمایت از سوریه، بر اهمیت ادامه کار برای ارتقای بیشتر این روابط در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

رئیس پارلمان سوریه گفت: حملات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه چیزی جز تلاش مذبوحانه این رژیم برای بی ثبات کردن سوریه نیست.

صباغ همچنین تاکید کرد که این حملات تنها باعث افزایش پایداری سوری‌ها، دلبستگی آنها به سرزمین، هویت و مقاومت‌شان تا رسیدن به پیروزی نهایی بر تروریسم خواهد شد.

همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به نقش پارلمان سوریه و مجلس شورای اسلامی در تقویت و تحکیم روابط دوجانبه، تاکید کرد که ایران به پایداری سوریه و تداوم ایستادگی آن در برابر تروریسم و ‌حامیان آن اطمینان دارد.

سبحانی ضمن محکوم کردن حملات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه، گفت که چنین حملاتی در اراده و عزم ملت سوریه برای مقابله با توطئه‌ها خللی ایجاد نخواهد کرد.

وی در پایان به نیابت از محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ایران از صباغ برای سفر به تهران دعوت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا