بین المللی

نگرانی مقامات رژیم صهیونیستی از احتمال توافق ایران و ۴+۱

تهران-توانا- یک مقام صهیونیستی توافق هسته ای احتمالی میان ایران و گروه ۱+۴ را فاجعه ای برای این رژیم توصیف کرد.

به گزارش توانا  ژنرال ذخیره “امیر آویوی” مدیر مجمع امنیت رژیم صهیونیستی به شبکه صهیونیستی “آی ۲۴” گفت که اگر توافق هسته ای گروه ۱+۴ با ایران امضا شود، روشن است که اسرائیل به مطالبه گری برای دستیابی به تمام قدرت هایی نیاز پیدا می کند که بتواند از خود دفاع کند.

وی همچنین مدعی شد که اگر نیاز باشد تل آویو تلاش می کند تا واشنگتن را قانع کند که وارد عملیات نظامی (علیه ایران) شود و این تنها گزینه روی میز است.

آویوی افزود: این مساله بسیار مهم است که آمریکا و اتحادیه اروپا بدانند که اغلب افسران و نظامیان بازنشسته و ذخیره اسرائیل بر این باورند که توافق میان آمریکا و اروپا و ایران یک فاجعه است؛ توافق میان ایران و قدرت های جهان درخصوص برنامه هسته ای تهران فاجعه ای برای اسرائیل است.

وی بدون اشاره به بمب های اتمی موجود در سرزمین های اشغالی ادعا کرد: این امر برای اسرائیل، خاورمیانه ‌و تمام دنیا فاجعه خواهد بود.

آویوی در ادامه از موضع روشن “دیوید بارنیا”، رئیس سازمان جاسوسی موساد علیه توافق هسته ای ایران تمجید کرد.

این مقام صهیونیست به زعم واهی خود ایران را به تلاش برای دستیابی به بمب هسته ای متهم کرد و در صدد ایران هراسی برآمد و مدعی شد: توافق هسته ای احتمالی این زمینه را ایجاد می کند که ایران از سال ۲۰۳۱ به طور قانونی بیشترین میزان اورانیوم را غنی سازی کند تا جایی که تهران تنها در یک الی دو هفته می تواند ۱۰۰ بمب هسته ای بسازد و در نتیجه این امر دیگر کشورهای منطقه را برای دفاع از خود وارد رقابت های هسته ای خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا