حقوقی / قضایی

رقابت 4 هزار مددجو در جشنواره مسابقات آزاد مهارت زندانیان

سه هزار و ۹۳۰ نفر از زندانیان در ۲۹ استان کشور در هشت رشته مهارتی در «جشنواره مسابقات آزاد مهارت زندانیان» به رقابت با یکدیگر پرداختند.

به گزارش توانا، از سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، این سازمان در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ با عنوان «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، سند تحول قضایی و اجرای اولویت «توسعه کمی و کیفی اشتغال زندانیان»، «جشنواره مسابقات آزاد مهارت زندانیان» را برگزار کرد.

این رقابت در سطح کشور و با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و با هدف ترویج و توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی در بین زندانیان، کشف استعدادها و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت آنان و ایجاد زمینه اشتغال پایدار زندانیان حین حبس و پس از آزادی در میان سه هزار و ۹۳۰ نفر از زندانیان در ۲۹ استان کشور در هشت رشته مهارتی برگزار شد.

اتومبیل، برقکار ساختمان، قالیبافی، خیاطی مردانه و زنانه، آرایشگری و پیرایشگری مردانه، جوشکاری، صنایع دستی چوب و چرم و همچنین تراش سنگ‌های قیمتی از رشته‌های مدنظر در این مسابقات بوده است.

در این دوره به برگزیدگان رتبه‌های برتر در هر رشته شغلی با حضور مسئولان قضایی و اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در مراسم اختتامیه جوایز مادی و معنوی اعم از کارت هدیه نقدی، لوح سپاس و گواهی حضور در مسابقات مهارت و مرخصی تشویقی اعطا شد.

این اقدام تحولی، رویداد مهمی است که برای نخستین بار در سازمان زندان‌ها در دو مرحله شهرستانی و استانی برگزار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا