بین المللی

ادامه تیراندازی های شبانه در آمریکا

یک رسانه محلی در شیکاگوی آمریکا بامداد دوشنبه به وقت تهران نوشت که در جریان تیراندازی‌ در شیکاگو  چهار تن کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش توانا به نقل از پایگاه خبری “شیکاگو تریبون”، این افراد از شنبه شب تا صبح یکشنبه کشته شده‌اند.

براساس گزارش این رسانه، ۲ تن از تن از این افراد در مقابل ساخمان مسکونی توسط دو تن دیگر در خیابان ۱۱۳ این شهر هدف گلوله قرار گرفتند که یکی از آنها جان خود را از دست داده است.

پلیس شیکاگو اعلام کرده است که ا عوامل این حمله هنوز مشخص نیستند و تحقیقات همچنان برای یافتن آنها ادامه دارد.

در همین ارتباط، پلیس ایالتی شیکاگو نیز در گزارشی همزمان اعلام کرد که یک جوان ۲۱ ساله در منطقه دیگری کشته شد.

طبق بررسی Small Arms Survey، شهروندان آمریکایی ۳۹۳ میلیون سلاح گرم دارند که این کشور را در بالاترین سرانه سلاح های مرگبار برای هر نفر در جهان قرار می‌دهد.

خشونت مسلحانه در سراسر آمریکا رخ می‌دهد، اگرچه شهرهایی مانند پورتلند (اورگان، غرب)، آلبوکرکی (نیومکزیکو، جنوب) و فرزنو (کالیفرنیا، غرب) در طول سال ۲۰۲۱، رکوردهای جدید قتل را به نام خود ثبت کردند.

رئیس‌جمهوری آمریکا با ارائه طرح آمریکای امن تر با هدف کاهش آمار جنایت های ناشی از استفاده از اسلحه، همچنان وعده می دهد، مصمم هستم که سلاح های تهاجمی را در آمریکا ممنوع کند.

بایدن با بیان اینکه من پیشتر این کار را انجام دادم و دوباره انجام خواهم داد، ادعا کرد: باید برای همه کودکانی که در خیابان های آمریکا به ضرب گلوله کشته می شوند و هیچ جایی رسانه ای نمی شود، اقدامی بکنیم.

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین از کنگره درخواست کرده است ۳۷ میلیارد دلار برای طرح های پیشگیری از جرم و اعطای بخشی از این پول به پلیس برای کاهش جرایم اسلحه، اختصاص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا