عمومی

ناو رونالد ریگان وارد آبهای کره جنوبی شد

همزمان با تلاش واشنگتن و سئول برای استقرار ظرفیت‌های هسته‌ای به منظور بازدارندگی برابر کره‌شمالی، مقامات این دو کشور اعلام کردند که ناو هواپیمابر رونالد ریگان برای اولین بار ظرف چهار سال گذشته و به منظور حضور در رزمایش‌های مشترک در این هفته وارد آب‌های کره‌جنوبی خواهد شد.

به گزارش  توانا از رویترز، نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناو هواپیمابر رونالد ریگان روز جمعه وارد شهر بوسان کره‌جنوبی خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: نیروی دریایی دو کشور قصد دارند با انجام رزمایش‌های ترکیبی، آمادگی نظامی خود را تقویت کرده و عزم راسخ اتحاد کره جنوبی و آمریکا را در خصوص صلح و ثبات در شبه جزیره کره نشان دهند.

کره شمالی پیشتر استقرار نیروهای نظامی آمریکا و تمرینات مشترک نظامی با کره‌جنوبی را محکوم کرده و آن را اثبات کننده سیاست‌های خصمانه واشنگتن و سئول برابر خود خوانده است.

ورود این ناو هواپیمابر اولین بازدید یک ناو هواپیمابر آمریکایی از شبه جزیره کره از سال ۲۰۱۸ است. از آن سال تاکنون این دو متحد بسیاری از رزمایش‌های نظامی خود را به منظور تلاش‌های دیپلماتیک برای تعامل با کره‌شمالی متوقف کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا