بین المللی

اسرائیل به دلیل تهدیدات نصر الله استخراج گاز رابه تعویق انداخت

یک کارشناس صهیونیست اعتراف کرد که اسرائیل به دلیل ترس از تهدیدات دبیرکل حزب الله استخراج گاز را به تعویق انداخته و دلایل فنی بهانه است.

به گزارش تواتا، درحالی که مقامات رژیم صهیونیستی در تلاشند وانمود کنند تمایل آنها برای توافق با لبنان در پرونده مرزبندی دریایی به دلیل ترس از حزب‌الله نیست اما محافل و کارشناسان این رژیم تاکید دارند که اسرائیل تهدیدات سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله را بسیار جدی گرفته است.

«اودی سیگل» گوینده تلویزیون رژیم صهیونیستی در این زمینه اعلام کرد: «یائیر لاپید» نخست‌وزیر اسرائیل می‌خواهد بگوید که به دنبال توافق با لبنان است اما درحال حاضر به نظر می‌رسد که اسرائیل به تهدیدات نصرالله گوش کرده و اکنون گاز را از میدان کاریش استخراج نمی‌کند.

«تسوی یحزکیلی» کارشناس امور عربی در شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در این زمینه اعلام کرد، من از بیانیه نخست‌وزیر متوجه شدم که عدم استخراج گاز بنا به دلایل فنی نیست، بلکه تهدیدهای نصرالله تاثیر زیادی روی اسرائیل داشت و مشکلات فنی برای به تعویق انداختن عملیات استخراج گاز بهانه است.

وی افزود، بله اسرائیل خواهان استخراج گاز و توافق بود اما این اتفاق نیفتاد. اکنون تماس‌هایی برای تسریع در توافق با لبنان در حال انجام است.

روز گذشته در اظهار نظری که حتی رسانه‌های عبری زبان نیز آن را غیر عادی توصیف کردند، سخنگوی نخست وزیری رژیم صهیونیستی از آمادگی تل‌آویو برای دستیابی به راه حلی میانه با لبنان بر سر ترسیم مرزهای دریایی سخن گفت.

وبسایت عبری والا به نقل از بیانیه سخنگوی نخست وزیری رژیم صهیونیستی نوشت: اسرائیل معتقد است که ممکن و بلکه ضروری است که توافقی در رابطه با ترسیم مرزهای دریایی با لبنان در راستای منافع دو طرف صورت بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا