بین المللی

تصمیم اردوغان برای سفر به فلسطین

 منابع خبری بامداد سه‌شنبه گزارش دادند، رئیس جمهور ترکیه که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک رفته است در دیدار با نمایندگان جوامع یهودی در آمریکا گفته که قصد دارد به فلسطین اشغالی سفر کند.

به گزارش  توانا از خبرگزاری جوئیش تلگرافیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به گروهی از رهبران یهودی گفت که قصد دارد از فلسطین اشغالی بازدید کند.

بر اساس این گزارش، یکی از شرکت کنندگان در این نشست به این خبرگزاری گفته که رئیس جمهور ترکیه همچنین در نشست با رهبران سازمان‌های یهودی آمریکایی مدعی شده که یهودی ستیزی جنایت علیه بشریت است.

در همین رابطه خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز گزارش داد، اردوغان در نیویورک با نمایندگان جوامع یهودی در آمریکا دیداری پشت درهای بسته برگزار کرده است و در این دیدار شماری از سران سازمان‌های یهودی در آمریکا حضور داشتند.

خبرگزاری آناتولی جزئیات بیشتری از این دیدار و موضوعات مطرح شده در آن گزارش نکرده است.

ترکیه و رژیم صهیونیستی سه‌شنبه گذشته از توافق برای عادی سازی روابط و تبادل سفیر میان دو طرف خبر دادند.

این تصمیم زمانی اتخاذ شد که کمتر از دو هفته از جنگ تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و شهادت ۴۹ فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۳۶۰ نفر دیگر می‌گذشت.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی در این باره آمده است که این توافق در گفت‌ وگوی تلفنی میان  یائیر لاپید و اردوغان رئیس جمهور ترکیه حاصل شده است.

لاپید نیز در سخنانی در این باره اظهار کرد: از سرگیری روابط با ترکیه یک دارایی مهم برای ثبات منطقه‌ای و نوید اقتصادی بسیار مهم برای شهروندان ما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا