بین المللی

دیدار محمود عباس وگوترش در حاشیه اجلاس سازمان ملل

به گزارش توانا  به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز پیش از آغاز هفتادوهفتمین دور نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

استفان دوجاریک، سخنگوی گوترش در بیانیه‌ای اعلام کرد: دو طرف تحولات در اراضی اشغالی فلسطین و اقدامات جمعی برای تامین منابع جهت حمایت از آنروا را بررسی کردند.

آژانس آنروا بر اساس قطعنامه سال ۱۹۴۹ مجمع عمومی سازمان ملل با هدف کمک به پناهجویان فلسطینی در اردن، سوریه، لبنان، کرانه باختری و نوار غزه و حمایت از آنها تا زمانی که راه‌حلی منصفانه برای مساله فلسطین حاصل شود، تاسیس شد.

طبق این بیانیه‌، دو طرف بر پایبندی خود به تلاش‌های انجام شده برای تحقق راه‌حل دو کشوری با پایتختی مشترک قدس مطابق قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل در این رابطه و توافقنامه‌های قبلی تاکید کردند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عصر یکشنبه برای حضور در دور جدید نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل که تا ۲۶ سپتامبر جاری ادامه خواهند داشت، وارد نیویورک شد. قرار است عباس روز جمعه در مجمع عمومی سخنرانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا