سیاسی

برنامه‌های زاهدی وفا برای وزارت کار بر اساس اسناد بالادستی تدوین شده است

حسینی گفت: برنامه‌های زاهدی وفا برای وزارت کار با توجه با اقتضائات کشور مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و اقتصاد مقاومتی و بر اساس اسناد بالادستی به ویژه سند تحول دولت مردمی تدوین شده است.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در دیدار جمعی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ماموریت‌های متنوع و دامنه فعالیت‌های گسترده‌ای دارد از مدیریت شرکت‌های بزرگ اقتصادی، صندوق‌های بازنشستگی، ارتباط با وزارت بهداشت و درمان تا بحث بیمه‌ها، اشتغال و رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی به این مجموعه عریض و طویل مربوط است، اظهارداشت: این وزارتخانه نیازمند وزیری است که در کنار برخورداری از جایگاه علمی مرتبط، دانش و توان مدیریتی نیز داشته باشد و نگاهی به کارنامه علمی و اجرایی دکتر زاهدی وفا نشان می‌دهد که عنصر شایسته‌ای برای تصدی این مسئولیت است و رئیس جمهور با علم به توانمندی‌ها و کارنامه موفق، وی را معرفی کرده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بعنوان یکی از بزرگترین وزارتخانه‌های اقتصادی نیازمند فردی است که در حوزه اقتصاد صاحب نظر باشد و با توجه به اینکه دکتر زاهدی وفا دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه اتاوا در کانادا است و در عرصه مدیدیتی نیز طی سال‌های گذشته عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، رئیس هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین، رییس هیات مدیره رایتل و عضو شورای عالی الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت بوده است و همچنین معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، نماینده وزارت اقتصاد در شورا‌ها و کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی تحقیقات و فن آوری، شورای اقتصاد، کمیسیون اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار و شورای عالی انرژی را در کارنامه عمکردی خود دارد بی تردید در کنار برخورداری از سلامت نفس می‌تواند در مدیریت درست و دقیق این وزارتخانه اقتصادی گام‌های بلندی بردارد.

حسینی با اشاره به برنامه راهبردی و جامع وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور ایجاد تحول و نوگرایی در وزارتخانه، گفت: زاهدی وفا با عنایت به دانش و تجربه موفق مدیریتی در حوزه‌های مختلف، توانست در دوره سرپرستی بدور از هیاهو و با پرهیز از ورود به حاشیه‌های کاذب، فضای التهاب آمیز وزارتخانه را مدیریت کند و با اتخاذ تصمیمات درست و تخصصی، برخی از مشکلات موجود را برطرف کرده و آرامش و انسجام لازم را برقرار سازد.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: نگاهی به برنامه راهبردی دکتر زاهدی وفا گویای آنست که ایشان در پی ایجاد نظام مدیریتی قوی و توانمند در تمام شرکت‌های زیرمجموعه وزارتخانه است و انتخاب مدیران انقلابی، توانمند و در سطح استاندارد‌های تخصصی اهتمام ویژه دارد.

وی گفت: این برنامه در راستای رسیدن به اهداف چشم انداز و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و با توجه با اقتضائات کشور مبتنی بر الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و اقتصاد مقاومتی و بر اساس اسناد بالادستی به ویژه سند تحول دولت مردمی تدوین شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار کرد: اصلاح نظام بازنشستگی، ارتقای پایدار صندوق‌ها و اشتغال بعنوان یکی از اولویت‌های جدی دکتر زاهدی وفا است و ایشان برنامه خوبی برای حوزه اشتغال با توجه به ظرفیت‌های وزارتخانه دارد. همچنین در حوزه بهبود روابط کارگر و کارفرما، توانمند سازی کارگران و کارفرمایان و شرکای اجتماعی برای مشارکت موثر در نظام روابط کار و توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در سطوح ملی و محلی در توان و برنامه ایشان قرار دارد.

حسینی تاکید کرد: فسادزدایی و ارتقای شفافیت و پاسخگویی از دیگر محور‌های اصلی برنامه راهبردی زاهدی وفا است که با توجه به مشکلات ناشی از عدم شفافیت و بروز مفاسد در اداره شرکت‌ها و صندوق‌ها که در ادوار گذشته شاهد بودیم پیگیری سیاست فساد زدایی و شفافیت می‌تواند در ارتقاء و بهبود عملکرد وزارتخانه نقش مهمی داشته باشد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه وزارتخانه تعاون کار و رفاه اجتماعی در ارتقـاء رضایتمنـدی مـردم و حرکـت بـه سـمت پپیشرفت و عدالـت بعنوان شعار‌های اصلی دولت مردمی از جایگاه مهمی برخوردار است، گفت: زاهدی وفا فردی لایق، پرکار، دلسوز و مردمی است و در تعامل با سایر وزارتخانه‌ها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و بـا تـلاش هـای مجاهدانـه همـه مسـئولین و دسـت اندرکاران، قادر است موجبـات رضایـت مردم عزیز ایران اسلامی بویژه اقشار ضعیف و کم برخوردار را فراهم سازد.

حسینی افزود: رویکرد اصلی دکتر زاهدی وفا اصلاح و تقویت نظام تعاون، ارتقاء مهارت و اشتغال، تنظیم‌گری و تسهیلگری و بهبود روابط کار، اصلاح نظام رفاه و اصلاح نظام بازنشستگی و ارتقاء پایدار صندوق‌ها و سرمایه‌گذاری است.

معاون رئیس‌جمهور گفت: از برنامه‌های مهم دکتر زاهدی وفا تدوین پیوست رفاهی برای سیاست‌های جدید دولت و تقویت بانک جامع اطلاعات رفاه ایرانیان و به خصوص تجمیع و یکپارچه سازی نظام حمایتی و تامین اجتماعی دولت است. حسینی همچنین توجه به حوزه توسعه خدمات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را از برنامه‌های دکتر زاهدی وفا خواند و گفت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی سیاست‌گذار اصلی بخش‌های تعاون اشتغال و حمایت از سرمایه انسانی است و برنامه‌های دکتر زاهدی وفا می‌تواند در توسعه عدالت اجتماعی و افزایش رفاه جامعه تحول آفرین باشد. دکتر حسینی قانون‌مداری را از خصوصیات وزیر پیشنهادی خواند و گفت بیش از ۲۰ سند بالادستی، سیاست‌های کلی و قانون جامع در حوزه این وزارتخانه وجود دارد که اجرای دقیق این قانون‌ها و سیاست‌ها منشا تحول در جامعه و برنامه‌های این وزارتخانه است و عزم دکتر زاهدی وفا اجرای دقیق این قانون‌ها و سیاست‌های اندیشیده شده است.

معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور همچنین از برنامه‌های راهبردی وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی را ارتقاء مهارت و اشتغال خواند و گفت: کار ویژه زاهدی وفا توسعه و تحول نهاد‌های تسهیل گر در حوزه کسب و کار و اشتغال و هوشمند سازی فرایند کاریابی و اشتغال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا