سیاسی

بادامچیان: همکاری ایران، روسیه و چین نظم استعماری غرب را به هم می ریزد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: در اجلاس شانگهای با عضویت رسمی ایران بی اثر بودن تحریم های غرب بیشتر آشکار شد و این شکست سختی برای آمریکا است ولی آمریکا به علت عادت به خوی استعماری عبرت نمی گیرد و در مذاکرات برجام عهد شکنی دارد.

به گزارش توانا، اسدالله بادامچیان در مواضع هفتگی حزب موتلفه تصریح کرد: سیاست پنجره به روی شرق، آینده روشنی را برای جمعیت بیشتر از نیمی از مردم جهان نوید می دهد. اخیراً رئیس روابط سیاسی خارجی در آمریکا گفته است همکاری ایران و روسیه و چین نظم نوین جهانی جدیدی را مطرح کرده که نظم جامعه جهانی فعلی را به هم می ریزد و نظم استعماری غرب را به باد می دهد و تمدن نوین و ارزشی را برقرار می سازد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: سخنان آیت الله رئیسی مورد تایید و حمایت ملت بزرگ ایران است.  رئیس جمهوری اسلامی ایران مواضع به حق جمهوری اسلامی را برای جهانیان تشریح می کند و سیاست‌های سلطه طلبانه آمریکا و زورگویان  را افشا می نماید.

وی در ادامه‌ درباره برجام نیز گفت: این مذاکرات نیست، زیرا آمریکا گروگان سیاست‌های غلط خودش شده است و در توهمی که برای  خود ساخته اسیر گشته و راه نجات را گم کرده است.آنچه آشکار است این است که ایران نیازی به مذاکرات برجام ندارد و این آمریکا است که در تحریم ایران هر روز بیشتر از دیروز ضرر می کند و دیر یا زود آمریکا مجبور است از زیاده طلبی دست بردارد و به توافقی آبرومندانه با ایران تسلیم شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اظهار تاسف از درگیری های بین آذربایجان و ارمنستان از آنها خواست مذاکرات و رفع اختلافات را با کمک ایران از سر بگیرند.

بادامچیان همچنین در رابطه با انتفاضه فلسطین گفت: اکنون جوانان به پا خواسته از انقلاب سنگ به استفاده از سلاح و بمب های  دست ساز و عملیات مردمی مسلحانه رسیده اند و رژیم اشغالگر قدس هر روز به سقوط نزدیک تر می شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به برگزاری راهپیمایی اربعین گفت: راهپیمایی باشکوه و عظمت اربعین امسال وحدت آفرین و نهاد عشق و احترام و عرض ادب از طرف اقوام و ملت های مسلمان به حسین و زینب و عاشورا بود و یزیدیان زمان را به شدت عصبانی و نگران کرد.

وی افزود: سانسور این مراسم و ایجاد مسائل انحرافی برای به حاشیه بردن این حضور 20میلیونی در هوای گرم ۴۰ تا ۴۵ درجه و بزرگنمایی مسائل کوچک دلیل این وحشت دشمنان اسلام و ملت هاست .

بادامچیان تصریح کرد: اربعین پایگاه ظهور و بروز ارزش های زیبای اسلامی شده و نمونه ای از سبک زندگانی اسلام به جهانیان خسته از مادی گرایی، سرمایه سالاری و منفعت جویی ارائه کرده است و رویدادی فراشیعی و گسترده در بین ادیان الهی شده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی برای همه راه پیمایان در کربلا آرزوی قبولی و مزید توفیقات و نیز افتخار رهروی راه زیبای حسین و زینب را مسالت کرد و از خدمات و زحمات همه خادمان راه اربعین تقدیر و تشکر نمود.

بادامچیان همچنین با اشاره به ایام پایانی ماه صفر و رحلت پیامبر اعظم و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام با توجه به رهنمودهای امام خامنه ای اظهار امیدواری کرد که واعظان و اهل منبر بر اساس جهاد تبیین، مردم را شناخت زیان ها و پیامدهای منفی عدم همراهی با امامت ولایت و علل کج راهه ها پس از پیامبر اسلام در شرایط فعلی بیشتر آگاهی دهند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان درباره درگذشت مهسا امینی گفت: باید منتظر رسیدگی و تحقیقات مقامات قانونی بود.

وی سوء استفاده های ابزاری برای مقاصد منفی از این رویداد تلخ  را عملی ناجوانمردانه دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا