شهرسازیاجتماعیاقتصادی

ارائه ۲۵ هزار خدمت در پنج پایگاه درمانی شرکت شهر سالم

رئیس کمیته سلامت ستاد اربعین شهرداری تهران از ارائه ۲۵ هزار خدمت در پنج پایگاه درمانی شرکت شهر سالم خبر داد.

به گزارش توانا، امیر نورمحمدی رئیس کمیته سلامت ستاد اربعین شهرداری تهران، درباره عملکرد این کمیته در ایام اربعین حسینی (ع) امسال گفت: ما همچون سال‌های گذشته فعالیت‌های خود را با فراخوان داوطلب برای حضور در عتبات عالیات آغاز کردیم.

وی با اشاره به همکاری‌ها و هماهنگی‌های کمیته سلامت با ستاد اربعین و کمیته‌های آن اضافه کرد: در ادامه با هماهنگی ستاد اربعین شهرداری تهران، هزار نفر از کارگران اعزامی به کشور عراق از سوی تیم‌های بهداشت شرکت شهر سالم مورد پایش سلامت و همچنین واکسیناسیون کرونا قرار گرفتند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم اظهار کرد: کاروان بهداشتی-درمانی شرکت با حضور ۶۸ داوطلب زن و مرد متشکل از ۲۵ پزشک، ۳۰ پرستار و تکنسین اورژانس و فوریت‌های پزشکی و ۱۳ نفر شامل نیروهای پشتیبانی، روابط عمومی و اجرایی از تاریخ سیزدهم شهریورماه در سه تیم به صورت زمینی و هوایی عازم کشور عراق شدند.

به گفته نورمحمدی، از سوی شرکت شهر سالم سه کامیون حاوی تجهیزات پزشکی و دارو نیز به شهرهای نجف، کربلا و سامرا اعزام شدند.

وی افزود: در نهایت پنج درمانگاه صحرایی در شهر نجف، عمود ۷۰۷ (موکب علی بن موسی الرضا)، شهر کربلا (دو پایگاه در صحن عقیله و متنزع الحسین) و شهر سامرا از سوی شرکت شهر سالم راه‌اندازی شد.

رئیس کمیته سلامت ستاد اربعین شهرداری تهران با بیان اینکه فعالیت‌های این مراکز از چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۱ آغاز شد و تا بیست‌وهشتم همین ماه ادامه یافت، اضافه کرد: این ۱۴ روز، بیش از ۲۵هزار خدمت به زائران و خادمان اهل بیت (ع) و شهروندان عراقی ارائه شد.

به گفته مدیرعامل شرکت شهر سالم، بیشترین خدمات بهداشتی و درمانی به ترتیب در متنزع الحسین کربلا، موکب علی بن موسی الرضا(ع) در عمود ۷۰۷، صحن عقیله کربلا، نجف و سامرا ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات در مراکز شرکت شهر سالم به صورت شبانه‌روزی و کاملا رایگان بود، گفت: بیماری‌های تنفسی، عفونی و گوارشی و همچنین تب و لرز، سوختگی و مشکلات عضلانی و… بیشترین آمار شکایات مراجعه‌کنندگان را تشکیل می‌دادند.

رئیس کمیته سلامت شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مراسم جاماندگان اربعین در تهران گفت: برای این مراسم نیز استقرار سه دستگاه آمبولانس، یک دستگاه موتورلانس و آماده‌باش شش درمانگاه شهرداری در مسیر پیاده‌روی در دستور کار قرار گرفت.

نورمحمدی با اشاره به عملکرد مناسب تیم روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت شهر سالم در ایام اربعین اظهار کرد: در این ایام ۴۰ محتوای متنی و تصویری ویژه روایت ایثار کادر درمان در مراسم پیاده‌روی اربعین تولید شد که علاوه بر انتشار در شبکه‌های اجتماعی، ۳۹۶ بار نیز در رسانه‌های جمعی کشور انتشار یافت.

مدیرعامل شرکت شهر سالم در پایان ضمن تقدیر از تلاش‌های مخلصانه همکاران خود در اربعین ۱۴۰۱ ابراز امیدواری کرد که تجربه خدمت‌رسانی به زائران و خادمان اربعین منشا برکت و ارتقاء خدمات در بخش‌های بهداشتی و درمانی شرکت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا