بین المللی

انگلیس تامین تسلیحات اوکراین را علل کاهش بهای انرژی می داند

میشل دونلان وزیر دولت انگلیس در امور دیجیتال، فرهنگ، رسانه مدعی شد که افزایش هزینه‌های کمک نظامی به اوکراین باعث کاهش قیمت انرژی خواهد شد که در نتیجه تحریم‌ها علیه روسیه افزایش یافته است.

به گزارش  توانا دونلان وزیر امور دیجیتال دولت انگلیس در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز گفت: ما به محافظت از اوکراین ادامه می‌دهیم و از بقیه جهان دفاع می‌کنیم که باید به این وابستگی جهانی به روسیه پایان دهد، که یکی از عوامل افزایش قیمت سوخت است که در واقع به (کاهش) هزینه زندگی مردم نه تنها در انگلیس بلکه در سراسر جهان کمک می کند.

اروپا در حال حاضر با افزایش بی سابقه قیمت انرژی و تورم ناشی از عملیات نظامی روسیه در اوکراین و تحریم های غرب علیه مسکو مواجه است.

حمایت نظامی غرب از اوکراین، یکی دیگر از مسائل بحران کنونی در روابط روسیه و غرب بوده است، زیرا روسیه از زمان آغاز عملیات نظامی تدارکات نظامی خود را به اوکراین افزایش داده است.

مسکو جریان ارسال تسلیحات متحدان غربی خود به اوکراین را محکوم می کند و می گوید که این کار به آتش می افزاید.

لیز تراس نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه گفت که بریتانیا در سال 2023 به ارزش 2.3 میلیارد پوند (2.6 میلیارد دلار) به اوکراین کمک نظامی خواهد کرد که با میزان کمکی که لندن متعهد شده است در سال جاری ارائه کند، مطابقت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا