اقتصادیسیاسی

عقب نشینیFATF و حذف ایران از توصیه شماره هفت

نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: رفع یکی از محدودیت‌های FATF می‌تواند بخشی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های طرف‌های خارجی ما را برطرف کند اما تمرکز ما باید بر روی خنثی‌سازی تحریم‌ها باشد.

به گزارش توانا نیوز ، مهدی عسگری ، با اشاره به عقب نشینیFATF و حذف ایران از توصیه شماره هفت بیان کرد:  محدودیت های بین المللی در چند سال اخیر مشکلاتی را برای کشور ما در فضای بین المللی ایجاد کرد. از جمله آن ها دو محدودیت بود که مربوط به FATF می‌شد.

وی در ادامه اظهار کرد: یکی از این محدودیت ها با پیگیری هایی که از سوی دولت سیزدهم انجام شد و اتمام مهلت مقرر در قطعنامه شورای امنیت برداشته شد. این امر می تواند بخشی از نگرانی ها و دغدغه های طرف های خارجی ما را برطرف کند و مسیر  تجارت خارجی و تبادلات بین المللی کشور ما را افزایش دهد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما نکته اصلی که باید دنبال کنیم بحث بی اثرسازی تحریم هاست. ما باید در مسیر تجارت خارجی خود راه هایی را باز کنیم که متکی به شبکه سلطه آمریکا در جهان نباشد. باید با مبادلات تهاتری و پول مشترک کشورهای طرفین در جهت خنثی سازی تحریم ها گام برداریم. این بی اثر سازی تحریم هاست که دشمن را از ادامه دادن آنها مایوس می کند./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا