اجتماعیاقتصادی

قیمت طلا در بازار امروز چقدر شد؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۲۰۳۲ دلار و ۱۶ سنت رسید.

به گزارش توانا نیوز ، افزایش تنش‌ها در خاورمیانه تقاضا برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده است. بازارها همچنین منتظر تصمیم‌گیری فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره هستند تا سرنخ‌های بیشتری در مورد این سیاست به دست آید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۲۰۳۲ دلار و ۱۶ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک افزایش ۰.۲۷ درصدی به ۲۰۵۰ دلار و ۱۰ سنت رسیده است.
آمریکا در فکر پاسخ مناسبی به حمله پهپادی به نیروهایش در خاورمیانه است که برای اولین بار از آغاز جنگ غزه باعث کشته و زخمی شدن چندین سرباز این کشور در اردن شده است.

سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم کاهش یافته و تقاضا برای طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا برده است.

اجلاس کمیته بازار آزاد فدرال در مورد نرخ بهره در روز چهارشنبه برگزار می‌شود. نتیجه این اجلاس تعیین کننده زمان آغاز کاهش نرخ بهره خواهد بود.
اطلاعات اقتصادی آمریکا در هفته گذشته نشان داد تورم در این کشور برای سومین ماه پیاپی زیر ۳ درصد بوده است. بدین ترتیب احتمال کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در سال جاری میلادی افزایش می‌یابد.
نظرسنجی رویترز از اقتصاددان‌ها در روز دوشنبه نشان داد بی‌ثباتی در مورد اقتصاد آمریکا و کاهش نرخ بهره قیمت طلا را در ۲۰۲۴ به یک رکورد جدید می‌رساند.
قیمت نقره امروز با ۰.۱۵ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۲۹ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲۹ کاهش ۹۲۹ دلار و ۴۷ سنت معامله می‌شود./تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا