اقتصادی

تاکید خاندوزی بر رفع مشکل کسبه و فعالان اقتصادی

وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در جمع فعالان بازار بزرگ تهران تاکید کرد: مسدود کردن حساب و محدود کردن ابزار کار کسبه و فعالان اقتصادی باید آخرین مرحله مقابله با تخلفات باشد؛ افرادی که حساب‌های آنها مسدود شده به وزارت اقتصاد اعلام کنند تا از طریق نهادهای نظارتی این مشکل آنها رفع شود.

به گزارش  توانا نیوز ، سید احسان خاندوزی امروز (دوشنبه) در میز خدمت وزارت اقتصاد و سازمان های تابعه در مسجد امام خمینی(ره)، بازار تهران حضور یافت.

وزیر اقتصاد پیش از حضور در میز خدمت وزارت اقتصاد، با آیت الله حسن عالمی – عضو مجلس خبرگان و امام جماعت مسجد امام بازار تهران – دیدار و در نماز جماعت ظهر و عصر این مسجد، حضور یافت. پس از پایان نماز جماعت ظهر و عصر، نشست وزیر اقتصاد با رؤسای اتحادیه ها و اصناف بازار تهران برگزار شد که آنها مشکلات و مسائل خود را مطرح کردند.

نماینده اتحادیه چرم در این نشست، مشکلات صنف خود در بخشهای مختلف را مطرح و خواستار آن شد که قوانین مزاحم کسب و کار اصلاح شود.وی همچنین خواستار آن شد که تقویت بخش خصوصی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، مورد توجه قرار گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به درخواست این فعال اقتصادی، گفت: چندمین بار است که خدمت فعالان اقتصادی و اهالی بازار رسیده و تلاش می کنیم در حد توان خود، مشکلات را رفع کنیم.وی افزود: مشکلی که مطرح شد به دلیل اینکه مشکل قانونی است، نکته درستی است. اگر دولت می توانست، آن قانون را تغییر می داد.

ما پیشنهاد اصلاحی را تهیه کردیم که به تصویب هیات وزیران رسید و در مجلس اعلام وصول شد. امیدواریم تغییر این بخش قانون مالیاتی در مجلس نه فقط برای یک صنف بلکه برای تمام اصنافی که از این جنبه، دچار مشکل هستند، مفید باشد./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا