بین الملل

نیکی هیلی تنها رقیب دونالد ترامپ در انتخابات حزب جمهوریخواه

نیکی هیلی که به عنوان تنها رقیب دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه مطرح است پیش‌بینی ‌کرد آمریکا در سال ۲۰۲۴ یک رئیس جمهور زن خواهد داشت.

به گزارش توانا نیوز، نیکی هیلی که در دولت سابق دونالد ترامپ به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل مشغول به کار بود در مصاحبه‌ای پیش‌بینی کرد در سال ۲۰۲۴ یک زن در ایالات متحده آمریکا رئیس جمهور خواهد بود که این فرد یا خود او و یا کامالا هریس، معاون رئیس جمهور کنونی آمریکا خواهد بود.

ترامپ روز پنجشنبه در ایالت نوادا سومین پیروزی خود در انتخابات مقدماتی جمهوریخواهان برای تعیین نامزد نهایی این حزب را تجربه کرد.

نیکی هیلی بعد از این اتفاق که بدون حضور او در رقابت درون حزبی ایالت نوادا رقم خورد گفت حتی بعد از شکستش در نوادا و با وجود نتایج نظرسنجی‌ها درباره اینکه حتی در زادگاهش یعنی ایالت کارولینای جنوبی هم از ترامپ شکست خواهد خورد، از رقابت مقدماتی کنار نخواهد کشید. مرحله بعدی رقابت مقدماتی حزب جمهوریخواه روز ۲۴ فوریه در ایالت کارولینای جنوبی به اجرا در خواهد آمد.

نیکی هیلی که اصالتا برآمده از بومیان سرخپوست آمریکا است و ۵۲ سال دارد به شبکه فاکس نیوز گفت: «مساله درباره این حقیقت است که ما قرار است یک رئیس جمهور زن در ایالات متحده آمریکا که یا خود من و یا کامالا هریس خواهد بود داشته باشیم.»

نیکی هیلی همچنین گفت که در هر دو باری که قبلا دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شد به او رای داده و به خدمت کردن در دولت او به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل «افتخار می‌کند.»

او ادامه داد: «اما آشوب او را تعقیب می‌کند. ما نمی‌توانیم کشوری مغشوش و یک دنیای در آتش باشیم و چهار سال آشوب دیگر را تجربه کنیم. ما آن را تاب نخواهیم آورد.»

نیکی هیلی ادامه داد: «ترامپ نمی‌تواند در انتخابات سراسری پیروز شود، این یک حقیقت است. ما در سالهای ۲۰۱۸، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ شکست خوردیم. او با پرونده‌های دادگاهی که یک سال وقت می‌برند، درگیر است. هر چیزی که او دست روی آن می‌گذارد به آشوب کشیده می‌شود و ما به باختن ادامه خواهیم داد.»/ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا