اقتصادی

هشدار صندوق بین‌المللی پول به بانک‌‌‌ها نسبت به کاهش نرخ بهره

یکی از مقامات صندوق بین‌المللی پول به بانک‌‌‌های مرکزی نسبت به کاهش زودهنگام نرخ بهره هشدار داد. جولی کوزاک، سخنگوی صندوق بین‌المللی پول طی نشست مطبوعاتی گفت که سطح تورم در بسیاری از اقتصادها کاهش یافته، اما هنوز به هدف نرسیده یا به اندازه کافی به هدف نزدیک نشده است.
به گزارش توانا نیوز، او گفت: «خط یا دیدگاه ما ثابت است و از بانک‌‌‌های مرکزی می‌خواهیم که در برابر تسهیل زودهنگام سیاست‌های پولی مراقب باشند.» کوزاک اظهار کرد: با این حال، در جایی که تورم و انتظارات تورمی اساسی به وضوح و قاطعانه به سمت سطوح هدف بانک‌‌‌های مرکزی حرکت می‌‌‌کنند، ممکن است به تعدیل‌‌‌هایی در سیاست پولی نیاز باشد. او خاطرنشان کرد که صندوق بین‌المللی پول پیش‌‌‌بینی رشد اقتصاد جهانی خود را به ۳.۱درصد برای سال ۲۰۲۴ افزایش داده که ۰.۲ واحد درصد بیشتر از تخمین ۲.۹درصدی ارائه شده در چشم‌‌‌انداز اقتصاد جهانی (WEO) این موسسه در ماه اکتبر است.
بر اساس به‌‌‌روزرسانی چشم‌‌‌انداز اقتصاد جهانی که در ماه ژانویه منتشر شد، انتظار می‌‌‌رود اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۵ نرخ رشد ۳.۲ درصدی را نشان دهد. کوزاک می‌گوید: بازنگری رو به بالا عمدتا به دلیل انعطاف‌‌‌پذیری در اقتصاد ایالات‌‌‌متحده و چندین بازار بزرگ در حال ظهور و کشورهای در حال توسعه انجام شده است. او افزود: «در عین حال، تورم در بیشتر مناطق سریع‌‌‌تر از حد انتظار کاهش یافته که به کمک کاهش محدودیت‌‌‌های عرضه و تاثیر سیاست‌های پولی محدودکننده است»./ایسنا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا