اجتماعی

آغاز ساماندهی اتباع خارجی از محلات هرندی

با توجه به اینکه ۶۰ درصد ساکنان محله هرندی را مهاجران غیر ایرانی تشکیل می‌دهند، ساماندهی اتباع خارجی از جمله شناسنامه، شغل، تحصیل و بزه، مورد مطالعه مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران قرار گرفت.

به گزارش توانا نیوز، با حضور مریم ابهری مدیر امور مناطق مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و جمعی از مدیران و کارشناسان اجتماعی این مرکز، محسن علایی رئیس اداره خدمات آموزشی و بهسازی سازمان منطقه ۱۲، جلالی رئیس اداره آسیب های اجتماعی منطقه از محله هرندی بازدید شد و طرح مطالعاتی« مهاجرت بی رویه اتباع خارجی» در دستور کار قرار گرفت.

وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه۱۲ با اشاره به اینکه این طرح کار مشترک معاونت اجتماعی و فرهنگی و معاونت برنامه ریزی و سرمایه انسانی منطقه است، گفت: محله هرندی یک محله اصیل، مذهبی و انقلابی است که شهدای بزرگواری همچون شهید هرندی حاج طیب رضایی و علمای بزرگی، چون رجبعلی نکوگویان و ده‌ها شخصیت ارزشمند دیگر در آن متولد شده و زندگی کرده‌اند و هنوز میراث مادی و معنوی آنان در کوچه‌ها و معابر آن نقش بسته است؛ اما به سرنوشتی دچار شده که هر کس در توانش بوده آنجا را ترک کرده است و با حجم بالای مهاجرت اتباع خارجی رو به رو شده است.

شهردار منطقه ۱۲ بیان کرد: با توجه به وجود یک پنجم کارگاه های تجاری در این منطقه از جمله انبارها،تولیدی ها، عمده فروشی ها و نیاز به کارگران غیر ماهر و نیمه ماهر و فرسودگی واحدهای مسکونی و بافت فرسوده، موجب خروج اکثر ساکنان اولیه این محله و جایگزینی مهاجران به ویژه کم درآمدان در این محله شده است.

وحیدرضا انارکی محمدی ادامه داد: بسیاری از این افراد شناسنامه ندارند و مشکل هویتی دارند که زمینه ساز بی سوادی، بی شغلی و کشیده شدن به بزه می شود که پلاک های قرمز در این محله، مأمنی برای افراد نابسامان اجتماعی و بزهکار شده است./ایسنا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا