سیاسی

احراز هویت رای‌دهندگان در روز انتخابات به صورت غیربرخط انجام می شود

طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات احراز هویت رای‌دهندگان در روز انتخابات توسط دستگاه‌هایی در مراکز اخذ رای مورد بررسی قرار می‌گیرد و بخش قابل توجهی از فرآیند احراز هویت و فرآیند رای‌گیری توسط خود دستگاه‌ها به صورت غیر برخط (آفلاین) انجام می‌شود.

به گزارش توانا نیوز، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار است در تاریخ ۱۱ اسفندماه سال جاری برگزار شود و وزارت کشور موظف شده تا در حداقل یک هشتم حوزه‌های دارای تعدد کرسی مجلس، انتخابات را به صورت کاملاً الکترونیکی برگزار کند. از جمله مزیت‌های الکترونیکی شدن انتخابات می‌توان به کاهش هزینه‌های انتخاباتی و افزایش دقت و سرعت عمل فرآیند انتخابات اشاره کرد؛ در این راستا طبق گفته مسئولان ۲۰ درصد از انتخابات امسال قرار است به شکل الکترونیک برگزار شود.

برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی از چند بعد حائز اهمیت است؛ در گام اول هزینه‌های انتخاباتی کاهش و از سوی دیگر دقت و سرعت عمل فرآیند انتخابات افزایش می‌یابد.

بنابراین همزمان با اعلام فراهم بودن شرایط برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف به انجام اقداماتی از جمله برقراری زیرساخت‌های لازم شده است. در این راستا عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جسله هیأت دولت جزئیات جدیدی در این زمینه اعلام کرد.

وی با بیان اینکه احراز هویت رای‌دهندگان در روز انتخابات توسط دستگاه‌هایی در مراکز اخذ رای مورد بررسی قرار می‌گیرد، خاطر نشان کرد: بخش قابل توجهی از فرآیند احراز هویت و فرآیند رای گیری توسط خود دستگاه‌ها به صورت غیر برخط (آفلاین) انجام می‌شود.

براساس اعلام وزارت ارتباطات، زارع‌پور ادامه داد: بخشی از کار هم به صورت برخط صورت می‌گیرد که الحمدالله در همه شعب ثابت، زیرساخت‌های ارتباطی برای این کار فراهم شده و در شعب سیار نیز در نقاط دورافتاده و روستاهای زیر بیست خانوار هنوز نقاطی باقی‌مانده که در تلاش هستیم تا مسأله آنها را هم حل کنیم.

وی تأکید کرد: از آنجا که صندوق‌های سیار، ثابت نیستند، نقاط و مسیر حرکت آن‌ها را هم شناسایی و با مدیران استان‌ها صحبت کردیم که آن نقاط هم تحت پوشش قرار بگیرند تا در انتخابات مشکلی نداشته باشیم./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا