اجتماعی

تقویت و استمرار امدادرسانی‌ها در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

در راستای دستور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت و استمرار امدادرسانی‌ها در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، تجهیزات امدادی، ترابری و خدمات درمانی جدیدی به مناطق سیل زده اعزام شد.

به گزارش توانا نیوز، امیر سرتیپ دوم عادل حیدری ارشد نظامی ارتش در سیستان و بلوچستان و فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۸ زرهی نزاجا گفت: در راستای دستور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت و استمرار امدادرسانی ها در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، تجهیزات امدادی، ترابری و خدمات درمانی جدیدی به مناطق سیل زده اعزام شد.

وی با بیان این‌که «از اولین ساعات جاری شدن سیل در بخش‌هایی از این استان، یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران به منطقه اعزام شده‌اند»، افزود: نیروی انسانی مجرب، بالگرد های هوانیروز، انواع خودروهای سبک و سنگین، تیم های امداد و نجات و انواع نفربرهای آبی و خاکی به مناطقی از شهرهای خاش، ایرانشهر، باهوکلات و دشتیاری با تمام توان در حال امداد رسانی به مردم سیستان و بلوچستان هستند و تا هر زمان که لازم باشد در کنار مردم این منطقه حضور خواهند داشت.

هم‌چنین تاکنون تعداد ۱۰۰۰ پرس غذای گرم ، ۱۰۰۰ بطری آب معدنی، ۲۰۰تخته پتو، ۲۰۰ بسته معیشتی توسط گروه پدافند هوایی چابهار در بین سیل زدگان توزیع شده و کار لایروبی منازل و معابر نیز توسط کارکنان این یگان در حال انجام است.

همچنین تیم پزشکی گروه پدافند هوایی چابهار برای امداد به بیماران و آسیب دیدگان به همراه اقلام دارویی مورد نیاز نیز به مناطق سیل زده اعزام شده‌ است./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا