اجتماعی

توزیع اقلام اساسی و کمک به افراد محصور در سیل توسط نیروی زمینی سپاه

نیروی زمینی سپاه پاسداران از ابتدای وقوع سیل در سیستان و بلوچستان مشغول امدادرسانی به آسیب‌دیدگان از سیل است. بالگردهای هوانیروز سپاه نیز در این امدادرسانی فعال است.

به گزارش توانا نیوز،  نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از وقوع سیل در سه منطقه شامل ایرانشهر، خاش، دشتیاری (از توابع چابهار)، بخش های تلنگ و پلان و پیرسهراب و محاصره ده ها روستای محصور در سیل مشغول امدادرسانی به سیل‌زدگان هستند.

به روایت فارس، دو فروند بالگرد هوانیروز سپاه پاسداران نیز، تحت فرماندهی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران وارد کمک‌رسانی به مردم سیل زده در سیستان و بلوچستان حضور یافته و فرآیند انتقال اقلام اساسی را آغاز کردند.

این بالگردها با انتقال اقلام اساسی به مناطق سیل‌زده، بخشی از عملیات مردم‌یاری به مردم سیستان و بلوچستان را انجام می‌دهند.

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اولین گام، پشتیبانی و همچنین تهیه و ترابری اقلام و ملزومات و نیازمندی های فوری سیل زدگان بود که با بهره گیری از کمک ها و ظرفیت و ذخایر غذایی و تدارکاتی قرارگاه در اولین گام محموله ای معادل ۱۵میلیارد ریال از این اقلام با استفاده از ظرفیت خودرویی سبک و سنگین قرارگاه به مناطق سیل زده ارسال شد و با توجه به شرایط دشوار در برخی از این مناطق، دو فروند بالگرد نیروی زمینی سپاه به خدمت رسانی و مردم یاری و کار امداد و نجات و رساندن اقلام ضروری مورد نیاز سیل زدگان اختصاص پیدا کرد.

توزیع اقلام اساسی و کمک به افراد محصور در سیل

بیش از ۶۰۰ کیسه آرد، ۲۰۰ تخته پتو، ۲۰۰ تخته روفرشی، ۳۰۰ کیسه خواب، ۳۰۰ بسته معیشتی شامل برنج، روغن، ماکارونی، عدس، رب گوجه،کنسرو، ۸۰ سری ظروف آشپزخانه، ۴۰ کپسول گاز، ۲۰۰ گالن آب، ۲۰۰ لیتر مواد شوینده و بهداشتی و… توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران در اختیار سیل زدگانی قرار گرفت که در این حادثه دچار خسارت و آسیب شده بودند.

طی عملیات امداد و نجات قرارگاه قدس سپاه در شرایط اولیه بحرانی منطقه سیل زده، تعداد زیادی از هموطنان به مناطق امن انتقال داده شده و ده ها رأس از احشام و گوسفندان اهالی این مناطق نیز نجات داده شد./خبرانلااین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا