اقتصادیعمومی

اقدامات دولت برای دسترسی به سوخت پاک

گروهی از فناوران یکی از شرکت‌های فناور مستقر در مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر علاوه بر دستیابی به غشای پیل‌های سوختی به مواد اولیه شیمیایی باتری‌های لیتومی دست یافتند.

به گزارش توانا نیوز؛  مصطفی ترکاشوند از محققان این شرکت‌ فناور مستقر در مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، گفت: از غشای پیل سوختی دستاوردهایی را عرضه کردیم که تاکنون ۳ ثبت پتنت امریکا داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه پیل سوختی عرضه‌شده قادر به تولید یک کیلووات ساعت انرژی است، اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده صنایع دنیا، تامین انرژی است که با این دستاورد می‌توان گامی در زمینه تامین انرژی پاک و تجدیدپذیر برداشت.

ترکاشوند، مواد اولیه شیمیایی را از دیگر دستاوردهای این شرکت نام برد و افزود: این مواد اولیه شیمیایی شامل نمک‌هایی است که در حوزه کاتالیست و همچنین برای کاربرد در باتری‌های لیتیومی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ترکاشوند خاطرنشان کرد: باتری‌های لیتومی از دو بخش آند، سپراتور و کاتد تشکیل شده‌اند و ما در بخش کاتدها، مواد مختلفی را تولید کردیم که صنایع می‌توانند از داخل کشور تامین کنند.

این فناور تاکید کرد: این شرکت همچنین تولیدکننده مواد اولیه کاتد باتری‌های لیتومی به شمار می‌رود و خدماتی را به صنایع فعال در این زمینه ارائه می‌دهیم.

وی ارائه خدمات پژوهشی در حوزه آند و کل سل باتری‌های لیتومی را از دیگر زمینه‌های فعالیت این شرکت ذکر کرد و یادآور شد: نمک‌های لیتومی و کبالت که با خلوص بالا تولید شده، در مرحله تجاری‌سازی قرار دارد./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا