ورزشی

برای حضور در المپیک پاریس جانم را می‌گذارم

رضا دهدار :

وزنه‌بردار دسته ۱۰۲ کیلوگرم ایران گفت: برای المپیک پاریس جانم را می‌گذارم اما اگر به سهمیه نرسیدم مسئولیتش با خودم است و گردن هیچ کسی نیست.

به گزارش توانانیوز، رضا دهدار  درباره اینکه سال ۱۴۰۲ عملکرد خوبی نداشت و نتوانست انتظارات را برآورده کند، بیان کرد: امسال یک مقدار از لحاظ روحی حالم خوب نبود و مشکل فنی هم داشتم. از طرفی برخی سوءتفاهمات به وجود آمد که البته خدا را شکر همه این مسائل رفع شده است. چهار هفته است که در اردوی تیم ملی هستم. در حال حاضر شرایط خوبی دارم و باید از آقای نصیرشلال سرمربی تیم ملی تشکر کنم که شرایطی فراهم کرد که از لحاظ روحی و بدنی وضعیت خوبی داشته باشم. از خودم راضی هستم. وقتی ذهنم آرام باشد هم در تمرینات بهتر عمل می‌کنم و هم در مسابقات می‌توانم بهتر وزنه بزنم.

دهدار با اشاره به رقابت سنگینی که در دسته ۱۰۲ کیلوگرم وجود دارد، بیان کرد: کار من واقعا سخت است و در رنگینک المپیک نهم هستم و باید در جام جهانی تایلند تلاش کنم که پایین‌تر از این نروم. تمام برنامه‌ریزی کادر فنی این است که در تایلند چند پله بالاتر بیایم و سپس برای حضور موفق در المپیک تلاش کنیم. اگر یک ورزشکار بخواهد در المپیک مدال بگیرد باید خیلی مسائل دست به دست هم دهند تا ورزشکار به هدفش برسد. خانواده، دوستانم، فدراسیون و کادر فنی دست به دست هم داده‌اند تا من بتوانم وزنه‌های خوبی بزنم. اگر برای المپیک انتخاب شدم تمام تلاشم را می‌کنم که در پاریس موفق شوم و اگر نتوانستم سهمیه بگیرم، تمام مسئولیتش را بر عهده می‌گیرم و گردن هیچ کسی نیست.

وزنه‌برداری دسته ۱۰۲ کیلوگرم ایران در پاسخ به این پرسش که در بین مسابقاتی که نتوانست در سال ۱۴۰۲ مدال بگیرد کدام برایش تلخ‌تر بود؟ تصریح کرد: قهرمانی جهان عربستان مسابقه مهمی بود و خیلی دوست داشتم رکورد مجموع بالایی ثبت کنم. با وجود اینکه رقابت سنگین بود اما اگر وزنه‌هایم را می‌زدم، می‌توانستم دوم شوم. برخی مسائل نگذاشت که رکوردهایم را ثبت کنم. در بازی‌های آسیایی در یک وزن بالاتر شرکت کردم و روحیه خوبی هم نداشتم. احساس می‌کنم از لحاظ ذهنی خوب ریکاوری نشدم و این موضوع باعث شد که ابتدا به خودم ببازم و بعد به شرایط مسابقه./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا