بین الملل

حمله اشغالگران به انبار کمک‌های انسانی در غزه و شهادت هشت فلسطینی

منابع پزشکی فلسطینی گزارش دادند که در پی حملات بالگردهای ارتش رژیم صهیونیستی به سوی گروهی از شهروندانی که در نزدیکی میدان الکویت در جنوب غزه منتظر رسیدن کمک‌های بشردوستانه بودند، ده‌ها نفر شهید و زخمی شدند.

به گزارش توانانیوز، به گفته این منابع، بیش از ۶۰ شهید که بیشتر آنها تکه‌های اعضای بدن افراد بودند و نیز بیش از ۱۶۰ زخمی به بیمارستان الشفا در شهر غزه منتقل شدند.

به گفته شاهدان عینی، نیروهای اشغالگر از رسیدن کارکنان آمبولانس‌ها به اطراف میدان کویت جلوگیری می‌کردند. شاهدان اشاره کردند:  «وضعیت داخل مجتمع پزشکی الشفا پس از ورود ده‌ها شهید و مجروح در پی کشتار جدید ارتش اشغالگر علیه غیرنظامیان در میدان الکویت در شهر غزه فاجعه‌بار است».

به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، دیده‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه‌ گفت: «در کشتار جدید ارتش اشغالگر علیه غیرنظامیان فلسطینی که برای به دست آوردن کمک‌های بشردوستانه در نزدیکی میدان الکویت جمع‌ شده‌ بودند، بیش از ۶۰ تن شهید و ۱۶۰ تن زخمی شدند که حال تعدادی از آنها وخیم است.»

خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که شامگاه پنجشنبه در نتیجه بمباران رژیم صهیونیستی که تجمع فلسطینی‌های منتظر رسیدن کمک‌ها در نزدیکی میدان الکویت هدف قرار داد، ده‌ها تن شهید و تعداد زیادی مجروح شدند.

مجروحان کشتار اطراف میدان الکویت به چهار بیمارستان شهر غزه و شمال نوار غزه یعنی المعمدانی، الشفا، کمال عدوان و بیمارستان العوده منتقل شدند.

وزارت بهداشت در نوار غزه نیز اعلام کرد که بیش از ۲۰۰ شهید و زخمی در نتیجه جنایت اشغالگران علیه شهروندان در میدان کویت در جنوب غزه به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

این وزارتخانه افزود روند بیرون کشیدن شهدا و انتقال مجروحان با وجود شرایط سخت میدانی در میدان الکویت همچنان ادامه دارد.

وزارت بهداشت همچنین از انتقال یک شهید و ۶ مجروح از میدان الکویت به بیمارستان کمال عدوان خبر داد.

این وزارتخانه تاکید کرد که آنچه در میدان الکویت اتفاق افتاد نشان‌دهنده نیت از پیش برنامه‌ریزی شده اشغالگران برای انجام یک کشتار وحشتناک جدید است.

این وزارتخانه پیش‌بینی کرد که به دلیل شدت جراحات زخمی‌ها که به بیمارستان‌های غزه منتقل می‌شوند، تعداد شهدا افزایش یابد.

این وزارتخانه اشاره کرد که «تیم‌های پزشکی به دلیل ضعف توانایی‌های پزشکی قادر به تعامل با حجم و نوع جراحات مجروحان منتقل شده به بیمارستان‌های شمال غزه نیستند».

محمود بصل، سخنگوی دفاع مدنی در غزه نیز به المیادین توضیح داد: «بالگردها به سوی شهروندان آتش گشودند و سپس توپخانه اشغالگر کشتار در میدان الکویت را تکمیل کرد.

وی با تاکید اینکه توپخانه اشغالگران پس از شلیک بالگردهای این رژیم به ساختمان‌ها، شهروندان را پس از پناه گرفتن در ساختمان‌ها بمباران کردند، خاطرنشان کرد: تعداد زیادی شهید و مجروح وجود دارد و وضعیت در نتیجه این کشتار در میدان الکویت فاجعه بار است.

بصل افزود: بسیاری از مردم به دلیل ویرانی‌هایی که بر سرشان آوار شده و ناتوانی تیم‌های پزشکی در مقابله با همه آسیب‌ها در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

سحرگاه پنجشنبه بر اثر شلیک گلوله نیروهای اشغالگر به تجمع فلسطینی‌ها در حالی که منتظر کمک‌های امدادی در میدان الکویت در محله الزیتون شهر غزه بودند، هفت فلسطینی شهید و ده‌ها تن زخمی شدند.

این جنایت در حالی است که ارتش اشغالگر به یک انبار توزیع کمک‌های بشردوستانه در نوار غزه حمله کرد که در این حمله هشت نفر شهید و تعداد زیادی زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، جنگنده‌های اشغالگر یک انبار توزیع کمک‌های انسانی در اردوگاه آوارگان النصیرات در بخش مرکزی نوار غزه را بمباران کردند./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا