بین الملل

تداوم محاصره و تجاوز به بیمارستان شفاء

این مسئول دولتی در غزه طی یک بیانیه مطبوعاتی گفت که پیکر صدها شهید در اطراف بیمارستان شفاء روی زمین افتاده که نمی‌توانیم به آنها برسیم. بسیاری از این اجساد زیر آوار هستند و ما نیاز فوری به بیل مکانیکی داریم تا بتوانیم اجساد را از زیر آوار بیرون بکشیم.

وی با اشاره به اینکه اشغالگران به شکل مداوم بیمارستان شفاء را هدف قرار می‌دهند اظهار داشت که در این بیمارستان درخواست‌های زیادی برای کمک وجود دارد. اشغالگران تیم‌های دفاع مدنی و پرسنل پزشکی را هم در بیمارستان‌ها هدف قرار می‌دهند.

محمود بصل تصریح کرد که اشغالگران تجهیزات و خودروهای بخش دفاع مدنی را عامدانه هدف قرار می‌دهند و ما به شدت با کمبود امکانات لجستیکی مواجهیم و با حداقل امکانات ممکن کار می‌کنیم. رژیم اشغالگر سال هاست که از ورود تجهیزات تخصصی که ما برای انجام فعالیت به آن نیاز داریم جلوگیری می‌کند.

وی برخورد وحشیانه اشغالگران با تیم‌های دفاع مدنی غزه را محکوم و تاکید کرد که ما یک نهاد مدنی هستیم اما اشغالگران با ما همانند تروریست رفتار می‌کنند. رژیم اشغالگر به دنبال تداوم تجاوزات و هرج و مرج در غزه بوده و پرتاب کمک‌های هوایی سودی ندارد و کامیون‌های کمک‌رسانی که تاکنون وارد غزه شده هم پاسخگوی نیاز مردم غزه نیست

بیمارستان شفاء غزه از دو هفته قبل تحت محاصره و حملات وحشیانه ارتش اشغالگر قرار دارد و تاکنون صدها نفر از کادر درمان، بیماران و پناهندگان داخل بیمارستان به شهادت رسیده‌ یا زخمی شده‌اند.

«سلامه معروف» رئیس دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه اعلام کرد که صدها غیرنظامی در داخل مجتمع پزشکی شفاء توسط نیروهای اشغالگر مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. صهیونیست‌ها از دو هفته قبل شروع به قتل‌عام غیرنظامیان در این بیمارستان کرده‌اند و علاوه بر آن کل منطقه اطراف این مجتمع پزشکی را به‌شکل دائمی مورد هدف قرار می‌دهند.

بعد از جنایت هولناک و وحشیانه‌ای که نظامیان اشغالگر با تجاوز به زنان از جمله زنان باردار در بیمارستان شفاء انجام داده و سپس آنها را به شهادت رساندند، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه با استناد به مدارک و شواهد موثق گزارش داد که نظامیان ارتش اسرائیل 13 کودک را در بیمارستان شفاء و اطراف آن با شلیک مستقیم گلوله اعدام میدانی کردند و این تجاوزات همچنان ادامه دارد./تسنیم

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا