اقتصادی

تعیین میزان فطریه در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر

نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه رمضان و در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر، دفاتر مراجع تقلید میزان فطریه را برای مقلدین خود اعلام می کنند. امسال هم آیت‌الله سیدعلی سیستانی اولین مرجع تقلیدی است که میزان فطریه را اعلام کرده است.

به گزارش توانانیوز، دفتر این مرجع تقلید در اطلاعیه‌ای در این باره آورده است: «از آنجا که میزان زکات فطره برای هر فرد سه کیلوگرم است، مبلغ آن برای فطریه بدل از آرد هفتاد (۷۰) هزار تومان و برای فطریه بدل از برنج ایرانی صد و هشتاد (۱۸۰) هزار تومان و فطریه بدل از برنج غیر ایرانی، صد و بیست (۱۲۰) هزار تومان تعیین شده است.»

این در حالیست که در رمضان سال 1402، دفتر آیت الله سیستانی مبلغ فطریه را بدین ترتیب اعلام کرده بود: «میزان زکات فطره برای هر فرد سه کیلوگرم است، مبلغ آن برای فطریه بدل از آرد شصت (۶۰) هزار تومان و برای فطریه بدل از برنج ایرانی  سی صد و شصت (۳۶۰) هزار تومان و فطریه بدل از برنج غیر ایرانی، صد و پنج (۱۰۵) هزار تومان تعیین شده است.

بدین ترتیب میزان فطریه اعلام شده توسط آیت الله سیستانی، برای آرد در سال 1403 با افزایش 10 هزار تومانی همراه شده است. اما این میزان برای برنج ایرانی پایین آمده و کاهش 180 هزار تومانی را تجربه کرده است.

همچنین فطریه برنج غیرایرانی افت 15 هزار تومانی را در پیش گرفته است./اقتصادنیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا