اقتصادی

سوخت‌گیری خودروها فقط با استفاده از کارت سوخت‌ شخصی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه در مورد سوخت‌گیری خودروها با استفاده از کارت سوخت‌های شخصی اطلاع‌رسانی می‌شود، گفت: کارت سوخت‌های اضطراری به تعداد معدود در جایگاه‌های سوخت قرار می‌گیرد تا افرادی که کارت سوختشان نرسیده و مشکل دارند، استفاده کنند.

به گزارش توانانیوز، جعفر سالاری نسب امروز (چهارشنبه ۱۵ فروردین) در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به الزام قانونی وزارت نفت برای استفاده ۹۰ تا ۹۵ درصدی مردم از کارت سوخت‌ها شخصی به جای استفاده از کارت‌های جایگاه‌ها، اظهار داشت: استفاده از کارت‌های شخصی از سال ۱۴۰۲ به صورت گسترده به مردم اطلاع‌رسانی شد و طبق پیش‌بینی‌ها کارت سوخت، تهیه، تولید و برای افراد ارسال شد.

وی افزود: بنابراین طبق دستور قانون‌گذار موظفیم که استفاده از کارت سوخت‌های جایگاه‌ها را محدود کنیم، البته اکنون در برخی از جایگاه‌ها کارت سوخت به تعداد معدود همچنان برای برای استفاده اضطراری و افرادی که کارت سوخت ندارند، موجود است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با توجه به همکاری گسترده‌ای که با فراجا داریم، کارت‌های سوخت مابقی متقاضیان را هم آماده خواهیم کرد و در این مسیر اطلاع‌رسانی بیشتر نیز انجام خواهد شد و وزارت نفت در این مورد اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

جواد اوجی وزیر نفت امروز در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به مصرف بنزین در نوروز ۱۴۰۳، اظهار داشت: مصارف بنزین در ایام نوروز به نسبت سال گذشته حدود ۷ میلیون لیتر رشد داشت و با تلاش وزارت نفت و شرکت پالایش نفت و تمامی جایگاه‌داران در این ایام نگذاشتیم مردم دچار مشکل شوند و بنزین در تمامی جایگاه‌ها و مبادی مصرف تامین شد./ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا