بین الملل

وقوع زلزله ۷.۴ ریشتری در تایوان

زمین لرزه ۷.۴ ریشتری در ۱۸ کیلومتری تایوان، صبح چهارشنبه (۱۵ فروردین) جنوب شهر «هوالاین» را لرزاند.

به گزارش توانانیوز، طبق اعلام مرکز زمین شناسی ایالات متحده، این زمین‌لرزه که در عمق ۳۴.۸ کیلومتری زمین رخ داد، سواحل شرقی تایوان را لرزاند که ۹ نفر جان خود را از دست دادند و دست‌کم ۸۰ نفر گرفتار شده‌اند،‌ همچنین براساس آمار اعلام شده، تا کنون بیش از ۸۸۰ نفر دیگر مجروح شده‌اند و بیش از ۱۰۰ ساختمان آسیب‌دیده یا بخشی از آن‌ها فروریخته‌اند و تا کنون ۵۰ تن مفقود هستند.

بیشترین خسارت در شهرستان هوالین( Hualien ) در ساحل شرقی جزیره بود، فیلم‌های پس از این حادثه نشان می‌دهد که یک ساختمان ۱۰ طبقه در آنجا تا حدی فروریخته و به شدت به یک طرف متمایل شده است بطوریکه ساکنان از پنجره‌ها بیرون آمده و با کمک امدادگران از نردبان پایین می‌آیند. به گزارش خبرگزاری مرکزی دولتی تاروکو، دو کوهنورد بر اثر اصابت سنگ در مسیر پیاده‌روی در پارک ملی تاروکو کشته شدند.

مرکز زمین‌شناسی آمریکا اعلام کرد که مرکز این زلزله ۱۸ کیلومتری جنوب شهر «هوالین» تایوان است و در عمق ۳۴.۸ کیلومتری زمین رخ داده است.

مقام‌های تایوانی اعلام کردند: این زلزله ممکن است باعث سونامی شده و تایوان را تحت تاثیر قرار دهد. هشدار سونامی صادر شده است تا مردم مناطق ساحلی هوشیار باشند.

آژانس هواشناسی ژاپن نیز در جزایر جنوبی این کشور هشدار سونامی صادر کرد.

این آژانس افزود که انتظار می‌رود ارتفاع موج‌های سونامی در جزایر نزدیک تایوان به سه متر برسد.

شبکه ان. اچ. کی ژاپن در هشدار به ساکنان جزایر جنوبی این کشور اعلام کرد: تخلیه کنید. سونامی در حال آمدن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا