بین الملل

اخراج اشغالگران آمریکایی‌ از روستای حامو در سوریه

کاروان نظامی آمریکا متشکل از چهار خودروی زرهی قصد داشت از روستای حامو عبور کند که نیروهای ارتش سوریه جلوگیری کرده و آنها را از این منطقه بیرون کردند.
به گزارش توانانیوز، منابع خبری امروز گزارش دادند، نیروهای ارتش سوریه از عبور یک کاروان نظامی آمریکا در حومه حسکه واقع در شمال شرق این کشور جلوگیری کردند.

شبکه المیادین در این باره گزارش داد: ارتش سوریه از عبور کاروان آمریکایی در روستای «حامو» از توابع شهر «قامشلی» در استان حسکه جلوگیری کردند.

بر اساس این گزارش، کاروان نظامی آمریکا متشکل از چهار خودروی زرهی قصد داشت از روستای حامو عبور کند که نیروهای ارتش سوریه جلوگیری کرده و آنها را از این منطقه بیرون کردند

2بالگرد امریکایی نیز این کاروان را همراهی می‌کردند.

اشغالگران آمریکایی‌ به بهانه مقابله با داعش و به شکل غیر قانونی در سوریه حضور دارند تا منابع طبیعی آن از جمله نفت و گندم را به سرقت ببرند.

کاروان‌های آمریکایی تقریبا هر روز از گذرگاه‌های مرزی غیر رسمی عراق با سوریه یعنی همان منطقه شرق فرات که تحت کنترل آمریکا و هم‌پیمانانش در این منطقه قرار دارد، عبور می‌کنند، این کاروان‌ها شامل ده‌ها تانکر حامل نفت سرقتی سوریه به مقصد کردستان عراق است که به گفته برخی طرف‌های سیاسی بخشی از درآمد آن برای حمایت از تروریسم و ادامه عملیات‌های جنایتکارانه آن در عراق و سوریه هزینه می‌شود.

پیشتر «محمد فواز»، نماینده پارلمان سوریه ضمن هشدار درباره استمرار سرقت نفت این کشور توسط اشغالگران آمریکایی تاکید کرده بود، هدف اصلی از این سرقت‌ها گرسنه نگه داشتن ملت سوریه و نابودی اقتصادی این کشور و حق شهروندان آن برای استفاده از نفت خود است./دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا