عمومی

مانور مقابله با حمله ریزپرنده به نفتکش در پایانه نفتی خارگ برگزار شد

فرمانده ارشد پدافند غیرعامل و مدیریت بحران جزیره خارگ از برگزاری مانور مقابله با حمله ریزپرنده به نفتکش در قالب پدافند غیرعامل مشترک به منظور مدیریت شرایط اضطراری و مدیریت بحران در پایانه نفتی خارگ خبر داد

به گزارش توانانیوز، خبرنگار مانا از بوشهر عباس غریبی با اشاره به برگزاری موفق مانور پدافند غیرعامل مشترک در اسکله نفتی خارگ اظهار داشت: برگزاری تمرین شرایط اضطراری بر‌اساس نتایج شناسایی و ارزیابی خطرات، ریسک‌ها و تهدیدات به روز، رمز موفقیت سازمان در افزایش توانایی مقابله با شرایط اضطراری و کاهش تبعات هر نوع حادثه است.
فرمانده ارشد پدافند غیرعامل و مدیریت بحران جزیره خارگ با بیان اینکه این مانور برای مدیریت شرایط اضطراری و بحران اجرا شده است گفت: با این هدف و مطابق برنامه، مانور و تمرین‌های سالیانه به‌صورت عملی در وقوع شرایط اضطراری بر روی نفتکش در بزرگترین اسکله نفتی کشور با موفقیت انجام شد. در این مانور نقاط قابل بهبود به منظور افزایش شاخص‌های عملکردی کشف و اقدامات اصلاحی لازم تعریف و صادر شد.
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با بیان اینکه در این مانور تمرینات مختلفی اجرا شد اضافه کرد: در این مانور علاوه بر تمرین ارتباطات درون سازمانی در شرایط اضطراری، ارتباطات برون سازمانی با ارگان‌های مسئول به عنوان یکی از مهمترین شاخصه‌های کنترل هر چه موثرتر شرایط اضطراری تمرین و اجرا شد.
سیدعلی میری نیز با اشاره به جزئیات برگزاری مانور پدافند غیرعامل مشترک در اسکله نفتی خارگ خاطرنشان کرد: مانور مقابله با حمله ریزپرنده به نفتکش در حال بارگیری با اطلاع‌رسانی به مسئولان مربوطه طبق دستورالعمل‌های شرایط اضطراری آغاز شد و پس از اعلام کاپیتان نفتکش، تیم‌های مقابله بر روی اسکله اقدامات لازم برای حفاظت از تأسیسات را آغاز کردند.
وی با بیان اینکه پس از وقوع این حادثه یدک‌کش‌های آتشخوار برای جدا کردن و اطفای حریق نفتکش به محل اعزام شدند ادامه داد: با توجه به اعلام نیروهای نظامی آتش‌سوزی ناشی از برخورد یک ریز پرنده با مخازن سمت چپ نفتکش دچار حریق شد. رئیس پایانه نفتی خارگ با اشاره به مشارکت قایق‌های تندرو سپاه در این عملیات اضافه کرد: در این مانور و عملیات پدافند غیرعامل قایق‌های تندرو نیروی دریایی سپاه برای ایجاد امنیت عملیات و جلوگیری از ورود افراد متفرقه به محل اعزام و عملیات با کنترل‌های مناسب با کمترین میزان خسارت مهار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا