اقتصادی

ریزش قیمت طلا و سکه در بازار

بر خلاف روزهای گذشته امروز در بازار قیمت طلا و سکه کاهش یافت؛ در حالی که امروز بازارهای جهانی تعطیل و قیمت انس ثابت بود با افت نرخ دلار، قیمت طلا و سکه نیز کاهشی شد.

به گزارش توانانیوز، نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره وضعیت بازار طلا و سکه اظهار داشت: بازارهای جهانی تعطیل است و قیمت انس روی ۲۳۲۹ دلار مانده است؛ اما در بازارهای داخلی قیمت‌ها روند کاهشی داشت.

وی افزود: هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۴۵ هزار تومان کاهش به  ۳میلیون و ۶۱۵ هزار تومان رسید، قیمت سکه طرح جدید با ۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان کاهش ۴۳ میلیون تومان شد. قیمت سکه طرح قدیم با ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان کاهش ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه با ۴۵۰ هزار تومان کاهش ۲۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع سکه با ۴۵۰ هزار تومان کاهش ۱۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز با ۴۰۰ هزار تومان کاهش ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: امروز در بازار حباب سکه نسبت به روز گذشته ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده و در حال حاضر به ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

بذرافشان با اشاره به وضعیت تقاضا در بازار سکه و طلا اظهار داشت: بازار بدون هیچ رونق و تقاضایی روزهای اولیه سال را طی می کند و همان شرایط بحران با توجه به نوسانات و افزایش قیمت‌های التهابی تشدید شده و رکود بازار بیشتر شده است.
به گفته وی با حراج شمش طلا در مرکز مبادله و کاهش نرخ ارز امروز قیمت‌ها در بازار سکه و طلا کمی تعدیل شده است.
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: تفاوت قیمت طلا و سکه به دلیل حباب بیشتر شد و یکباره به کانال ۱۰ میلیونی رسید. روز گذشته حباب سکه تا ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان نیز رسید اما عصر شنبه به ۸ میلیون و ۹۰۰  هزار تومان و امروز به ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید که ناشی از نوسان قیمت طلا بود.

بذرافشان با بیان اینکه این روزها با نوسانات قیمتی زمان مناسبی برای ورود به بازار نیست، گفت: افزایش قیمت غیرکارشناسی و دور از انتنظار در بازار به همان نسبت کاهش قیمت دور از ذهن نیز دارد؛ به مردم توصیه می‌کنیم حتما در بازارهایی که التهاب دارد ورود نکنند و سعی کنند زمانی نسبت به مبادله اقدام کنند که قیمت‌ها در طول چند روز و هفته ثبات نسبی را طی کند.

وی اضافه کرد: مردم سعی کنند زمانی که بازار التهاب‌های غیرکارشناسی دارد و افزایش نرخ ارز بازارهای داخلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد از ورود به بازار اجتناب کنند. برای مثال روز گذشته و امروز به یکباره افزایش ۴ میلیونی و کاهش ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی در سکه داشتیم در این بازار هر لحظه ممکن است با نوسان بازار جهانی، نرخ ارز و اخبار سیاسی و اقتصادی مثبت یا منفی شرایط تغییر کند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان گفت: بنابراین زمانی که مردم قصد خرید دارند جهت قیمت ها و شرایط بازار و ثبات را بررسی کنند و سپس مبادلات طلا و سکه را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا