بین الملل

حماس خواستار تبدیل شدن ایام عید فطر به عرصه‌ای برای ترویج همبستگی شد

جنبش حماس خواستار تبدیل ایام عید فطر به عرصه‌ای برای ترویج همبستگی، استواری و مقاومت تا زمان شکست رژیم اشغالگر قدس و نابودی آن شد.

به گزارش توانانیوز،  این جنبش با صدور بیانیه‌ای در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر و همزمان با نبرد «طوفان الاقصی»، ایستادگی و فداکاری مردم غزه و مقاومت فلسطین را تبریک گفت و خواستار تبدیل شدن ایام عید فطر به عرصه‌ای برای ترویج همبستگی، استواری و مقاومت تا زمان شکست اشغالگر و نابودی آن شد.

حماس اعلام کرد: عید فطر امسال در حالی فرا می‌رسد که ملت فلسطین و مقاومت دلاور آن با ایستادگی و فداکاری خود در طول ۶ ماه حملات متجاوزانه رژیم صهیونیستی به غزه حماسه‌ای اسطوره‌ای در مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی و جنگ نسل‌کشی اشغالگر نازی رقم زدند. جنگی که با مشارکت کامل دولت آمریکا و در برابر سکوت بین‌الملل در جرم‌انگاری حملات صهیونیستی و توقف آن رخ داد و نقض آشکار همه ارزش‌های انسانی، هنجارها و کنوانسیون‌های بین المللی و قوانین الهی است.

جنبش حماس حلول عید سعید فطر را به مردم صبور و مقاومت دلیرانه در نوار غزه تبریک گفت.

این جنبش با اشاره به اینکه ایستادگی و فداکاری مردم غزه در برابر ماشین جنگی رژیم صهیونیستی در دفاع از خود، سرزمین و مقدساتشان ادامه دارد و از خداوند منان آزادی اسرا و زندانیان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی و برای ملت فلسطین پیروزی مسالت کرد.

حماس اعلام کرد ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس، داخل فلسطین اشغالی، اردوگاه‌های آوارگان و دیگر مناطق با مردم غزه و مقاومت فلسطین متحد هستند و از دفاع از سرزمین و مقدسات، نابودی اشغالگر و شکست آن در میدان نبرد و مذاکرات آتش بس و نیز در تحقق آرمان ملت فلسطین در دستیابی به آزادی و استقلال حمایت می‌کنند.

جنبش حماس فلسطین فرا رسیدن عید فطر را به امت عربی و اسلامی تبریک گفت و خواستار اتحاد، همکاری و همبستگی بیشتر شد به گونه‌ای که در خدمت توسعه و شکوفایی امت و نیز در حمایت از مساله فلسطین، پایان جنگ غزه، تحقق آرمان ملت فلسطین در آزادسازی سرزمین خود، بازگشت به آن و نابودی اشغالگر باشد./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا