بین الملل

حمایت چین از عضویت فلسطین در سازمان ملل

سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز پنجشنبه گفت که پکن از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل حمایت می‌کند.

به گزارش توانانیوز،  به نقل از خبرگزاری شینهوا، مائو نینگ سخنگوی وزارت امور خارجه جین این اظهارات را در نشستی خبری و در پاسخ به سوالی درباره موضع چین نسبت به عضویت فلسطین در سازمان ملل بیان کرد.

تشکیلات خودگردان فلسطین اخیرا به شکل رسمی از شورای امنیت سازمان ملل خواستار بررسی مجدد درخواست عضویت کامل خود در این سازمان شد. این درخواست اولین بار سال ۲۰۱۱ مطرح شده بود. این شورا ۸ آوریل(۲۰ فروردین) جلسه‌ای تشکیل و این درخواست را برای بررسی به کمیته پذیرش اعضای جدید ارجاع داد. آمریکا گفت که پیش از ایجاد توافقی جامع‌تر، به مخالفت با عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل ادامه خواهد داد.

مائو نینگ گفت: حمله اسرائیل به غزه و بحران انسانی شدید ناشی از آن باری دیگر یادآوری می‌کند که تنها راه پایان دادن به دور باطل این درگیری‌ها، اجرای کامل راه‌حل دو ملتی، ایجاد کشور مستقل فلسطین و جبران این بی عدالتی تاریخی است که فلسطینیان مدت‌ها متحمل آن بوده اند

روابط روسیه و چین بهتر از هر زمان

روسیه و چین توافق کردند که گفت‌ؤگو درباره امنیت اوراسیا را با مشارکت سایر کشورها را آغاز کنند.

مسکو بر لزوم به دست آوردن ارزیابی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد اقدامات کی‌یف در مورد نیروگاه زاپروژیا پافشاری خواهد کرد.

وانگ یی، وزیر امور خارجه چین نیز گفت: روابط روسیه و چین بالغ تر و معنادارتر خواهد شد.

به گفته او سران روسیه و چین در سال جاری به تماس های نزدیک در اشکال مختلف ادامه خواهند داد.

وانگ یی تصریح کرد: روسیه و چین بر مشکلات غلبه کرده و مسیر درستی را برای ارتقای توسعه سالم و پایدار روابط دوجانبه یافته اند.

او افزود: چین و روسیه باید جهان چند قطبی را ترویج کنند؛ در برابر انحصار چندین کشور مقاومت کنند و دموکراسی‌سازی روابط را در جهان ترویج دهند./ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا