اقتصادی

اما و اگرهای حراج سکه در مرکز مبادله

حراج سکه مرکز مبادله ارز و طلای ایران، به صحنه رقابتی نفسگیر تبدیل شده است. خریداران و فروشنده با توجه به روند بازار آزاد، به هم ضرب‌شست نشان می‌دهند و مثل شطرنج‌باز‌های حرفه‌ای، استراتژی‌هایشان را قدم به‌قدم جلو می‌برند

به گزارش توانانیوز، متقاضیان خرید سکه در حراجی مرکز مبادله ارز و طلای ایران بر اساس قوانین، قبل شروع فرآیند حراجی باید کیف پول خود را بر اساس حجم و ارزش تقریبی سفارش خود شارژ کنند. این پول تا اتمام زمان حراجی بلوکه می‌شود.

موعد برگشت وجه ضمانت متقاضیان حراج سکه

.متقاضیان خرید سکه که از حراج مرکز مبادله ارز و طلای ایران دست خالی بیرون می‌آیند برای دریافت وجه بلوکه شده چکار باید بکنند؟ براساس روال این حراج‌ها، پول این دسته متقاضیان بدون هیچ مشکلی تا ۲۴ ساعت بعد پایان حراج باید به حسابشان برگردد. در حراج‌های قبلی اختلالی در روند بازگشت و عودت پول متقاضیان حراج سکه پیش آمد که گفته شد به‌خاطر ضعف زیرساخت بوده. در دوره‌های جدید حراج سکه میزان گزارشات مشابه ناچیز بود. پس لابد باید بپذیریم پول‌ها در حال بازگشت به حساب جویندگان ناکام سکه است.

زمان تحویل سکه به برندگان حراج مرکز مبادله

برندگان خوش شانسی که موفق به خرید سکه در فرآیند حراج مرکز مبادله ارز و طلا شده‌اند، تنها باید به‌مدت هفت روز کاری صبر پیشه کنند و پس از آن برای دریافت سکه خود باید به شعبه بانک ملی که قبلا ثبت‌نام کرده‌اند بروند.

سکه فروخته شده در حراج مرکز مبادله را می‌توان تا ۲۱ روز کاری نزد بانک به امانت گذاشت، اما تاخیر بیشتر به معنی منصرف شدن از این وصال در نظر گرفته خواهد شد. متقاضی خرید در زمان دریافت سکه باید به ازای دریافت هر قطعه سکه طلا اعم از سکه تمام، نیم سکه یا ربع سکه، مبلغ ۳۰ هزار تومان به شعبه بانک ملی پرداخت کند.

در صورت تاخیر در دریافت سکه از شعبه بانک، متقاضی به مدت هفت روزکاری دیگر می‌تواند با پرداخت هزینه نگهداری، به ازای هر قطعه سکه طلا اعم از سکه تمام، نیم سکه یا ربع سکه ۵۰ هزار تومان روزانه، سکه خود را تحویل بگیرد.

مراجعه نکردن متقاضی برای دریافت سکه در مهلت مقرر، ۲۱ روز کاری از روز معامله، موجب خاتمه خودکار معامله خواهد شد. اگر مراجعه متقاضی مراجعه نکرد و معامله باطل شد، وجه واریزی با کسر کارمزد به حسابش واریز می‌شود.

سود خرید سکه در حراج مرکز مبادله

قیمت ربع سکه روز سه شنبه ۲۸ فروردین، ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود. خرید سکه نیم بهار آزادی برای متقاضیان ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان آب می‌خورد و بهای یک قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، به ۴۴ میلیون ۳۰۰ هزار تومان می‌رسید.

سود خرید سکه در حراج مرکز مبادله را می‌توان بر مبنای میانگین قیمت سکه در این روز محاسبه کرد. به این ترتیب که به ازای هر ربع سکه متقاضیان یک میلیون ۹۸۴ هزار تومان برد کرده‌اند. قیمت نیم سکه در حراج مرکز مبادله دو میلیون و ۴۵۶ هزار تومان زیر قیمت بازار آزاد بود و اختلاف قیمت سکه تمام بهار آزادی در حراج مرکز مبادله و بازار آزاد به ازای هر سکه سه میلیون و ۲۳۲ هزار تومان برآورد می‌شود.

عده‌ای ممکن است ارزان‌تر یا گران‌تر از نرخ میانگین موفق به خرید سکه در حراج مرکز مبادله شده باشند پس سود خرید سکه از حراج مرکز مبادله را وقتی می‌توان دقیق محاسبه کرد که قیمت سکه در زمان تحویل را داشته باشیم. اگر به دردتان می‌خورد بهتر است بدانید از ابتدا تا الان در مجموع ۱۰ حراج سکه برگزار شده و متقاضیان روی هم‌رفته ۱۱۷ هزار و ۷۴۲ قطعه سکه طلا خریداری کرده‌اند/فرارو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا