عمومی

بنادر اروپا؛ پارکینگ خودرو‌های چینی

خودرو‌های برقی ساخت چین در حال انباشته شدن در برخی از شلوغ‌ترین بنادر اروپا از جمله بندر آنتورپ بروژ در بلژیک و بندر برمرهاون در آلمان هستند

به گزارش توانانیوز، یک کابوس لجستیکی در بنادر و پایانه‌های کشتیرانی اروپا در حال رخ دادن است. خودروهای برقی ساخت چین در حال انباشته شدن در برخی از شلوغ‌ترین بنادر اروپا از جمله بندر آنتورپ بروژ در بلژیک و بندر برمرهاون در آلمان هستند. عوامل متعددی برای تبدیل این بنادر به «پارکینگ خودرو» با واردات خودروهای برقی چینی به بازارهای اروپایی همگرایی دارد.

به نظر می‌رسد فقدان چارچوب لجستیکی بخشی از مشکل است. این گزارش می‌‌گوید هنگامی که این خودروهای الکتریکی در پایانه‌های کشتیرانی اروپا تخلیه می‌‌شوند، تولیدکنندگان چینی در تلاش برای یافتن رانندگان کامیون و حمل‌ونقل تجاری برای انتقال آنها به قسمت‌‌های نمایندگی هستند.

حدود دو هفته پیش، جانت یلن، وزیر خزانه‌‌داری آمریکا، در دیدار با مقامات چینی نگرانی‌‌های خود را در مورد ظرفیت مازاد صنعتی این کشور مطرح کرد. یلن هیچ تعرفه اضافی را اعلام نکرد اما گفت که «رشد منفی» چین «خطرات قابل توجهی» برای کارگران و مشاغل در ایالات متحده و سایر نقاط جهان ایجاد می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا