اجتماعی

کشور در حوزه حضور اتباع اشباع شده است

وزیر کشور با تاکید بر ضرورت اجتناب از افغان ستیزی گفت: کشور در حوزه حضور اتباع اشباع شده است.

به گزارش توانانیوز، احمد وحیدی عصر سه شنبه در مراسم گرامیداشت و تقدیر از مقام معلم و شورای اداری استان تهران که با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، در اداره کل شهرستان‌های استان تهران برگزار شد، با تاکید بر جریان علم آموزی اظهار کرد: معلمان موتور حرکت جامعه هستند.

وحیدی با بیان اینکه سهم تهران در تولید ناخالص داخلی حدود ۲۶ درصد است، افزود: بر این اساس در حدود یک چهارم نرخ رشد در استان تهران محقق می‌شود، همچنین جمعیت تهران به طور رسمی حدود ۱۵ میلیون نفر است که به طور غیررسمی بیشتر نیز عنوان می‌شود و نزدیک به یک پنجم جمعیت کشور را شامل می‌شود.

وزیر کشور با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات در ۲۱ اردیبهشت ماه گفت: این انتخابات مانند دور اول باید با صلابت و امنیت برگزار شود و با توجه به اینکه تهران بیشترین تعداد کاندیداها را دارد ضروری است که همه دستگاه‌ها برای مشارکت بالا تلاش کنند.

وی در ادامه بر ضرورت تحقق شعار سال تاکید و بیان کرد: باید همه دستگاه‌ها به طور جدی ای موضوع را پیگیری و از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز برای بالا بردن سطح فناوری استفاده کنند.

وحیدی موضوع آب در استان تهران را جدی دانست و عنوان کرد: بارندگی ها مناسب بوده اما ناترازی ها هم زیاد است و باید صرفه جویی داشته باشیم و الگوهای مصرف را اصلاح کنیم.

وزیر کشور در خصوص وضعیت فرهنگی و آسیب های اجتماعی خطاب به همه فرمانداران، شهرداران و دهیاران گفت: باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها تلاش کنند و در این راستا از فراجا کمال تشکر را دارم و لازم است که اتحادیه ها هم مراقبت های لازم را داشته باشند.

وحیدی در خصوص حضور اتباع در کشور گفت: نگاه به این موضوع انسانی و اخلاقی است، عده‌ای تحت فشارهایی از طرف قدرتمندان و زورگویان و مستکبران عالم تحت فشار قرار گرفتند و زندگی و جایگاه اجتماعی خود را رها کرده و به کشور ما پناه آوردند.

وی ظرفیت کشور را در حوزه حضور اتباع اشباع شده اعلام کرد و افزود: بیش از این قادر به پذیرش اتباع بیشتر نیستیم و باید بستر را برای برگشت این افراد فراهم کنیم تا برگردند و کشور خود را آباد کنند.

وزیر کشور حضور اتباع غیرمجاز را غیر قابل قبول دانست و گفت: هر مجموعه‌ای که این افراد را به طور غیرقانونی به کار بگیرد، تخلف است.

وی با تاکید بر اجتناب از افغان‌ستیزی عنوان کرد: سقف پذیرش اتباع باید مشخص شود، اتباع مجاز محدود به زمان‌بندی هستند و باید در زمان مقرر به کشور خود بازگردند و این موضوع نباید در کشور ما وضعیتی سازمان نایافته و بی‌سامان داشته باشد لذا لازم است همه دستگاه‌ها زمینه را برای بازگشت اتباع فراهم کنند./مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا