بین الملل

مصونیت از مجازات؛ دلیل جولان مزدوران خارجی در ارتش رژیم صهیونیستی

جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه به دلیل حضور گسترده مزدوران خارجی در ارتش این رژیم به دلایل خاص، با عنوان جنگ مزدوران نیز یاد می‌شود.

به گزارش توانانیوز،  آمریکا به‌تازگی اعلام کرد که قصد دارد گردان نتزا یهودای رویکرد‌های صهیونیستی قرار می‌دهد.

برنامه دیگر ارتش رژیم صهیونیستی برای استخدام مزدوران خارجی، از چند دهه پیش راه‌اندازی شد؛ زمانی که هاگانا اقدام به عضوگیری از سراسر جهان کرد.

علاوه بر این، ارتش رژیم صهیونیستی از نظامیانی که خانواده‌ای در اراضی اشغالی نداشته باشند، حمایت می‌کند؛ ارتش رژیم صهیونیستی به این افراد که از آن‌ها با عنوان سربازان تنها یاد می‌کند، ۲ برابر حقوق معمول دستمزد می‌دهد.

براساس برآورد‌های ارتش رژیم صهیونیستی ۳۵ درصد سربازان تنها، آمریکایی هستند؛ در سال ۲۰۲۰، ۹ درصد سربازان تنها در ارتش رژیم صهیونیستی اهل کانادا بودند.

با وجود این، بحث‌برانگیزترین دسته از مزدوران خارجی ارتش رژیم صهیونیستی، افرادی هستند که از طریق پیمانکاران به خدمت در می‌آیند؛ گزارش‌هایی مبنی بر جنگ مزدوران در جنگ غزه منتشر شده است، از جمله فیلم‌ها و تصاویری که نشان می‌دهد مزدوران آمریکایی در کنار ارتش رژیم صهیونیستی در حال عملیات بوده‌اند.

این دسته از مزدوران خارجی مانند نظامیان صهیونیست از مصونیت کامل برخوردار هستند؛ دلیل گزافه‌گویی‌ها و رجز خوانی‌های آن‌ها در جنگ غزه و انتشار بی پروای شواهد درباره نقض حقوق بشر و حقوق و قوانین جنگ نیز همین موضوع است.

این وضعیت باعث ایجاد انگیزه در مزدوران خارجی ارتش رژیم صهیونیستی برای مشارکت بیشتر در فعالیت‌های غیراخلاقی، غیرقانونی و جنایت کارانه علیه فلسطینی‌ها می‌شود؛ این اقدام‌ها می‌تواند شامل شرکت در عملیات‌های رزمی که منجر به کشتار غیرنظامیان بیشتر، استقرار در سرزمین‌های اشغالی، زندگی در شهرک‌ها، یا شرکت در جنگ نسل‌کشی جاری علیه مردم فلسطین شود.

فراتر از استاندارد‌های دوگانه آشکار اعمال شده در موضوع مزدوران خارجی حاضر در ارتش رژیم صهیونیستی، معافیت از مجازات اعطا شده برای مزدوران خارجی که به ارتش رژیم صهیونیستی ملحق می‌شوند، در صورت باقی ماندن این مزدوران در این ماشین کشتار، پیامد‌های شدیدی برای فلسطینی و در صورت بازگشت به کشور مبدا، برای امنیت داخلی کشور‌های مبدا در پی خواهد داشت. ارتش رژیم صهیونیستی را به دلیل نقض آشکار حقوق بشر تحریم کند؛ اگرچه در نگاه نخست دورنمای چنین تحریم‌هایی می‌تواند تحول مثبتی باشد، اما نگرانی‌های جدی نیز در این باره وجود دارد.

مهم‌ترین و اصلی‌ترین نگرانی در این باره، تلاش برای تقویت ارتش رژیم صهیونیستی به‌عنوان نیرویی پاکسازی شده از عوامل ناقض قانون است؛ چراکه واشنگتن همچنان بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین حامی مالی، نظامی و اطلاعاتی ماشین کشتار رژیم صهیونیستی است و چنین اقدامی می‌تواند روند کمک‌های این کشور به رژیم صهیونیستی را از انتقادها در امان نگه دارد.

میدل‌ایست‌آی در گزارشی با عنوان چگونگی اتکای ارتش رژیم صهیونیستی به مزدوران خارجی برای انجام جنایت‌های جنگی در غزه، به این موضوع پرداخته است؛ در این گزارش آمده است:

در حالی که جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه بیش از شش ماه است که ادامه دارد، نظامیان صهیونیست فضای آنلاین را از تصاویر و ویدیو‌های مربوط به سرقت از خانه‌های ساکنان غزه، سوار شدن بر دوچرخه‌های دزدیده شده و لاف زدن درباره حمله به غزه پر کرده‌اند؛ تا جایی که حتی وکیل ارتش رژیم صهیونیستی نیز به این نتیجه رسیده است که آن‌ها از آستانه اقدام‌های کیفری عبوری کرده‌اند.

از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ (۱۵ مهر ۱۴۰۲) تاکنون بیش از ۳۴ هزار و ۵۰۰ فلسطینی شهید و حدود ۷۸ هزار فلسطینی دیگر مجروح شده‌اند که ۷۲ درصد آن‌ها زن و کودک بودند؛ کشتار عمدی و سیستماتیک غیرنظامیان فلسطینی از سوی ارتش رژیم صهیونیستی با تسلیحات و بستن مسیر ورود آب و غذا سابقه کمی در جنگ‌های مدرن دارد.

حتی پس از اینکه دیوان بین‌المللی دادگستری به رژیم صهیونیستی دستور داد تا از اقدام‌های در چارچوب نسل کشی خودداری کند، سربازان این رژیم به گونه‌ای به جنایت‌های خود ادامه دادند که گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است؛ دلیل این امر چیست؟/میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا