بین الملل

روسیه از گفتگو با کشورهای غربی امتناع نمی‌کند

پوتین:

ولادیمیر پوتین برای پنجمین بار در کاخ کرملین سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد.

به گزارش توانا نیوز،  این سیاستمدار کهنه کار ۷۱ ساله در اوایل سال جاری میلادی با ۸۷.۲۸ درصد آرا برای بار پنجم به عنوان رئیس‌جمهور روسیه انتخاب شد و قرار است به مدت شش سال تا ۲۰۳۰ رئیس جمهور باشد.

از سال ۲۰۰۰، مراسم تحلیف رئیس جمهور فدراسیون روسیه هر سال در ۷ مه برگزار می شود. در برنامه تحلیف، رئیس جمهور باید سوگند یاد کند. در پایان مراسم، سرود ملی روسیه نواخته می شود و ۳۰ گلوله توپ شلیک می شود.پروژه‌های عمرانی بلندمدت را داد. وی افزود: مطمئن هستم که این دوران سخت را با عزت پشت سر خواهیم گذاشت و قطعاً طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی بلندمدتی را که در درجه اول برای حفظ مردم است، اجرا خواهیم کرد.

رئیس جمهوری روسیه گفت: روسیه این دوره سخت را با عزت پشت سر خواهد گذاشت و حتی قوی‌تر خواهد شد. اطمینان دارم که این دوره دشوار و مهم را با عزت پشت سر خواهیم گذاشت، حتی قوی‌تر خواهیم شد و قطعا برنامه‌های بلندمدت و پروژه‌های بزرگ مقیاس را با هدف دستیابی به اهداف توسعه اجرا خواهیم کرد.

پوتین افزود: روسیه به همکاری با شرکای خود برای تشکیل نظم جهانی چندقطبی ادامه خواهد داد. ما به همراه شرکای خود در ادغام اوراسیا و سایر مراکز توسعه مستقل، به کار برای تشکیل نظم جهانی چند قطبی، سیستم امنیتی برابر و غیرقابل تقسیم ادامه خواهیم داد.

او تاکید کرد: لازم است از تداوم قابل اعتماد در توسعه روسیه برای دهه‌های آینده اطمینان حاصل شود و نسل‌های جوان‌تری تربیت و آموزش داده شوند که قدرت این کشور را تقویت کنند. ما باید از تداوم قابل اعتماد در توسعه کشور برای دهه‌های آینده اطمینان حاصل کنیم، نسل‌های جوانی را پرورش دهیم و آموزش دهیم که قدرت روسیه را تقویت می‌کنند، دولت ما را که بر اساس هماهنگی بین قومی است، توسعه داده و سنت های همه مردمان ساکن روسیه را حفظ کند.

پوتین در مراسم تحلیف گفت که دولت او با وجود تلاش‌های غرب برای مهار توسعه روسیه، هرگز پیشنهاد گفتگو از سوی غرب را رد نکرده است.

او تاکید کرد: ما همیشه به روی چشم انداز تعمیق روابط دوستانه با همه کشورهایی که روسیه را شریکی قابل اعتماد و صادق می‌دانند، باز بوده‌ایم. آنها اکثریت جهانی را تشکیل می‌دهند. ما از گفتگو با کشورهای غربی امتناع نمی‌کنیم. انتخاب با آنهاست. آیا آنها به تلاش برای مهار توسعه روسیه و پافشاری بر سیاست تهاجمی خود، فشارهای چند ساله خود بر کشور ما ادامه خواهند داد یا به دنبال فرصت هایی برای همکاری و صلح خواهند بود؟

رئیس‌جمهور روسیه افزود: گفت‌وگو بین روسیه و کشورهای غربی در مورد مسائل امنیتی و ثبات استراتژیک تنها در شرایط مساوی امکان‌پذیر است. گفت‌وگو [میان کشورهای غربی و روسیه]، از جمله در مورد مسائل امنیتی و ثبات راهبردی، امکان‌پذیر است، اما نه از موضع زور، بدون هرگونه گستاخی، خودپسندی و انحصار شخصی، بلکه تنها در شرایط مساوی و با رعایت منافع یکدیگر. روسیه با اطمینان به جلو نگاه می‌کند، آینده خود را برنامه‌ریزی می‌کند، پروژه‌ها و برنامه‌های جدید را ترسیم می‌کند. برنامه‌هایی را اجرا می کنیم که طراحی شده‌اند تا توسعه ما را پویاتر و حتی قدرتمندتر کنند.

پوتین در پایان ابراز اطمینان کرد که روسیه این دوره دشوار و حساس را با عزت پشت سر خواهد گذاشت و حتی قوی تر خواهد شد.

مراسم تحلیف پوتین با شلیک ۳۰ گلوله توپ به افتخار رئیس جمهور به پایان رسید

رئیس منتخب روسیه در فضایی باشکوه و با حضور اعضای دولت، پارلمان، قضات دادگاه قانون اساسی، سایر مقامات دولتی و شخصیت‌های عمومی سوگند یاد کرد./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا