سیاسی

همه نیروهای انقلاب را از اختلاف پرهیز می‌دهم

رئیس جمهور:

به گزارش  توانا نیوز، آیت الله سیدابراهیم رئیسی ‌در جلسه شورای اداری استان قم اظهار داشت: ‌ اراضی که به موسسات فرهنگی در قم واگذار شده علیرغم گذشت یک دهه برخی موفق نشدند ساخت و‌سازی در این اراضی داشته باشند و این باید در اختیار مرکزی قرار گیرد که کار فرهنگی انجام می دهند.مستاصل و‌ معطل گذاشتن یک امکان طبیعتا پسندیده نیست‌ حتما باید در این زمینه بازنگاهی صورت‌گیرد.

وی با بیان اینکه در استان قم باید خدا را به خاطر وحدت یکپارچگی و انسجام همه بخش ها، دولت، دستگاه قضایی و نمایندگان مجلس و نیروهای مسلح با محوریت نماینده مقام معظم رهبری و در محضر علما و مراجع تقلید شاکر باشیم، افزود: این وحدت و انسجام زمینه توسعه یافتگی در قم است هر توسعه ای که بخواهد بشود، شرط اولش وجود انسجام است.

رئیسی با بیان اینکه هر جا اختلاف باشد به تعبیر رهبر معظم انقلاب تمام ظرفیتی که قرار است هزینه توسعه شود، صرف دعوا و اختلاف می‌شود، تصریح کرد: همه نیروهای انقلاب را از اختلاف پرهیز می‌دهم؛ اختلاف افراد را می‌تراشد و افراد فکر نکنند اگر طرف مقابل تراشیده شد، به سبد او افزوده می شود؛ خیر جای دیگری می‌رود.

وی اضافه کرد: رمز توسعه یافتگی در شهر و استان و کشور این است که نیروها خرج سازندگی شوند نه خرج تراشیدن دیگری چون جز زحمت در کشور ایجاد نمی‌کند.‌گفت: 240 هزار مسکن مهر تعهد دولت جمهوری اسلامی است کاری نداریم که کدام‌دولت به این تعهد عمل نکرد. این دولت این بار را از روی زمین برداشت، دولت باید حل مسئله کند و باید برای مشکلات چاره سازی کنیم.

وی اضافه کرد: قرار نیست راه برای مدیران هموار باشد مگر راه برای شهدا و رزمندگان و شهید سلیمانی مسیر هموار بود ولی این بزرگواران با پیگیری و مجاهدت و ایستادگی رفع مانع کردند. مردم به ما ماموریت دادند که گره ها را بازکنیم. بنا نداریم در تریبون های عمومی موانع را بگوییم، بنای ما حل مسائل است.

رئیسی با بیان اینکه موضوع مترو قم پیگیری و مساله حل خواهد شد، گفت: نقش سد کهیر در جلوگیری از سیلاب‌ها و خسارات، نقش بسیار کلیدی بود.دشمن نمی‌خواهد که در کشور ما کار پیش برود، می‌خواهد مردم و شما را ناامید کند و ما باید با کارمان ایجاد امید کنیم.

وی با بیان اینکه اهل بیان و قلم با قلم خود، بنده به عنوان سرباز نظام و شما مدیران معزز و بزرگوار باید با کار خود ایجاد امید کنیم. در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید با کار و تلاش امیدآفرینی کنید، گفت: موضوع مترو قم پیگیری خواهد شد؛ در جلسه با شهردار قرار شد که واگن‌ها از تهران و مشهد به نحوی منتقل شود. به ویژه در جلسه حل مساله که با حضور دادستان مسائل حقوقی دنبال شد، قرار شد مساله با همکاری و هماهنگی حل شود. وضعیت کنونی ایجاد ناامیدی می‌کند و ممکن است برداشت ناکارآمدی از آن شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: می‌توانیم بگوییم که انجام این کار با مطالعه بوده است یا خیر؟ بحث این است که این کار انجام شده است و الان مساله ما، حل مساله است. باید مسئله دریاچه نمک قم پیگیری و‌ تمام ابعاد آن بررسی شود و طرحی برای آن تعیین کرد و طی یک‌ ماه باید این موضوع انجام‌شود.

وی با بیان اینکه حضور اتباع به دلیل حوزه علمیه مغتنم است اما عموم اتباع باید با سازوکار مناسب ساماندهی شوند و تحصیل ،ازدواج ،اشتغال و رفت و آمد ها با نظارت های سازمانی انجام شود این به معنای منع حضور نیست‌، گفت: امروز در جلسه به دوستان هم گفتم؛ اجرای هر برنامه ای به هر دلیلی امکانپذیر نشد، به مردم بگوییم که به این دلایل این مسأله اتفاق نیفتاد.

رئیسی با بیان اینکه مردم صداقت را دوست دارند؛ این ضعف تلقی نمی شود که مدیری تمام تلاش خود را کرده اما به هر دلیل کار انجام نشده و سازوکارها طوری بوده که اتفاق نیفتاده، باید این موضوع را با مردم مطرح کرد، گفت: آقای منصوری با حضور وزیر نیرو و استاندار قم و مدیرکل آبفای استان قم و سازمان برنامه و بودجه هم حضور داشته باشد و مسأله فاضلاب قم بررسی شود که چگونه می شود آن را حل کرد برخی گفتند 60 و برخی هم گفتند 45 درصد مشکل دارد؛ ببینیم راهکار آن چیست؟ آیا باید در لایحه بودجه 1404 بیاید؟ چه میزان از بودجه 1403 می توان استفاده کرد؟ از امکانات و ظرفیت های خود استان هم باید استفاده کرد./تسنیم

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا