بین الملل

۲ میلیون بشکه نفت روسیه، روی دریا انباشته شده است

صادرات روسیه پس از آغاز این جنگ، کاهش پیدا کرد، واردات از کشورهایی مانند امارات عربی متحده، مالزی، سنگاپور و تونس افزایش یافت. با این حال، مقامات کره جنوبی در مارس، تحقیقاتی را برای بررسی این که آیا نفتای روسیه تحت پوشش نام کشورهای دیگر وارد می‌شود، آغاز کردند.

به گزارش توانا نیوز بازارهای انرژی جهانی شامل نفت خام، گاز طبیعی و محصولات نفتی از زمان آغاز جنگ اوکراین در اوایل سال ۲۰۲۲، دچار تغییر و تحول شده‌اند زیرا برخی از خریداران حاضر به دریافت صادرات روسیه نشده‌اند و بخشی از صادرات این کشور، تغییر مسیر پیدا کرده است.

تحریم‌های غرب و مکانیزم سقف قیمت گروه هفت هم یک لایه پیچیدگی دیگر به همراه آورده است. کره جنوبی و پالایشگاه‌ها و تولیدکنندگان پلاستیک این کشور مانند اقتصادهای وابسته به واردات، ناچار شده‌اند خود را با این تغییرات وفق دهند.

پیش از آغاز جنگ اوکراین، روسیه بزرگترین صادرکننده نفتا به کره جنوبی بود. طبق آمار شرکت کپلر، در حالی که جریان مستقیم صادرات روسیه پس از آغاز این جنگ، کاهش پیدا کرد، واردات از کشورهایی مانند امارات عربی متحده، مالزی، سنگاپور و تونس افزایش یافت. با این حال، مقامات کره جنوبی در مارس، تحقیقاتی را برای بررسی این که آیا نفتای روسیه تحت پوشش نام کشورهای دیگر وارد می‌شود، آغاز کردند.

ویکتور کاتونا، تحلیلگر شرکت کپلر اظهار کرد: از آن زمان، واردات از تامین‌کنندگان خاورمیانه مانند کویت و عمان، افزایش یافته است. همزمان، صادرات نفتای روسیه به چین و تایوان افزایش یافته است. صادرات از روسیه به تایوان، بیش از نیمی از واردات این کشور آسیایی را در آوریل تشکیل داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در حالی که پالایشگاه‌ها و شرکت‌های پتروشیمی کره جنوبی اجازه دارند نفتا از روسیه وارد کنند اما باید مکانیزم سقف قیمت گروه هفت را رعایت کنند. مکانیزم مذکور، استفاده از خدمات غربی برای محموله‌هایی که سقف قیمت تعیین شده را رعایت نکرده‌اند را ممنوع می‌کند. سئول بخشی از مکانیزم گروه هفت نیست اما از اقدامات گروه هفت برای مجازات روسیه بر سر جنگ اوکراین، حمایت کرده است.، ویکتور کاتونا، تحلیلگر شرکت کپلر اظهار کرد: از آن زمان، واردات از تامین‌کنندگان خاورمیانه مانند کویت و عمان، افزایش یافته است. همزمان، صادرات نفتای روسیه به چین و تایوان افزایش یافته است. صادرات از روسیه به تایوان، بیش از نیمی از واردات این کشور آسیایی را در آوریل تشکیل داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در حالی که پالایشگاه‌ها و شرکت‌های پتروشیمی کره جنوبی اجازه دارند نفتا از روسیه وارد کنند اما باید مکانیزم سقف قیمت گروه هفت را رعایت کنند. مکانیزم مذکور، استفاده از خدمات غربی برای محموله‌هایی که سقف قیمت تعیین شده را رعایت نکرده‌اند را ممنوع می‌کند. سئول بخشی از مکانیزم گروه هفت نیست اما از اقدامات گروه هفت برای مجازات روسیه بر سر جنگ اوکراین، حمایت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا