اجتماعی

مایحتاج ضروری با پشتیبانی هوایی به مناطق سیل زده ارسال می‌شود.

فرماندار شهرستان سرخس گفت: از مجموع ۸۱ روستای دارای سکنه شهرستان سرخس فقط یک روستا جاده دسترسی ندارد که مایحتاج ضروری با پشتیبانی هوایی به آنجا ارسال می‌شود.

به گزارش توانانیوز، حسن نوری‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان سرخس و اقدامات اجرا شده پیرامون مدیریت بارندگی‌ها اظهار کرد: از مجموع ۸۱ روستای دارای سکنه شهرستان سرخس فقط یک روستا جاده دسترسی ندارد و به صورت هوایی با ارسال مایحتاج ضروری مردم آنجا را مورد پشتیبانی قرار می‌دهیم تا مشکل برطرف شود.

وی اظهار کرد: در شهرستان سرخس یکی از مباحث اصلی ما الحاق آب کشف رود و مشهد است که وارد سرخس و روستای شوریجه می‌شود.

فرماندار شهرستان سرخس افزود: در بستر سیل اصلی شهرستان خوشبختانه فوتی نداشته‌ایم اما امروز جریان سیل تعدادی از احشام یک دامدار را با خود برد و همچنان مشغول بررسی وضعیت هستیم.

وی با بیان اینکه شهرستان سرخس را به ۴ قسمت برای مدیریت بحران تقسیم کرده‌ایم، عنوان کرد: ستاد مرکزی مدیریت بحران شهرستان فعال است، در بخش مرزداران و قسمتی از روستاها بخشدار شهرستان را مستقر کرده‌ایم، معاون سیاسی فرمانداری را به دلیل شناخت آن منطقه در یک قسمت و معاون عمرانی فرمانداری را در بخش مرکزی شهرستان سرخس استقرار داده‌ایم. بر این اساس، گروه‌های مردمی، بسیج، مرزبانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم برای مدیریت در صحنه حضور دارند.

نوری‌زاده با اشاره به اینکه بیشترین حجم بارش‌های شهرستان سرخس در ۴۸ ساعت آینده خواهد بود، تصریح کرد: با تدابیر صورت گرفته برای عدم تخلیه روستای سنگر شهرستان که دارای ۵۰۰ خانوار است، انحرافی در مسیر اختلافی آب تجن ایجاد کردیم.

فرماندار سرخس با بیان اینکه مسیر جاده روستای معدن این شهرستان بازگشایی شده است، ادامه داد: روستای شوریجه سفلی با توجه به مسیر عبور سیل از مشهد و ادامه آن در تجن مورد محاصره سیلاب قرار گرفته است و ضلع شمالی این روستا هم کوه‌های مرتفع قرار دارد. بر این اساس با پیگیری‌های استاندار خراسان رضوی و تماس با مجموعه هلال احمر مقرر شد با بالگرد، مواد غذایی، دارویی، شیر خشک و مایحتاج ضروری مردم را تحویل آنها دهیم.

وی تأکید کرد: از مجموع ۸۱ روستای دارای سکنه شهرستان سرخس فقط یک روستا جاده دسترسی ندارد و به صورت هوایی با ارسال مایحتاج ضروری مردم آنجا را مورد پشتیبانی قرار خواهیم داد تا مشکل مرتفع شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، نوری‌زاده ضمن قدردانی از همه مردم شهرستان سرخس به همه دهیاران، شوراها و معتمدین خطاب به مردم شهرستان سرخس توصیه کرد؛ با توجه به اینکه امشب بالاترین حجم بارندگی را از ساعات میانی شب خواهیم داشت و مطابق برآوردها ۳۰ میلی‌متر حجم آن خواهد بود، از مردم درخواست داریم از مسیر رودخانه‌های فصلی فاصله بگیرند و از مسیر اصلی سرخس و مشهد تردد نکنند تا بتوانیم از این شرایط عبور کنیم./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا