بین الملل

بلینکن صدور حکم بازداشت رهبران ارشد رژیم صهیونیستی را تصمیمی «اشتباه» دانست

در حالی که معترضان به جنگ غزه اظهارات وزیر خارجه آمریکا را در کنگره قطع کردند، وی تصمیم دیوان کیفری بین‌المللی را برای صدور حکم بازداشت رهبران ارشد رژیم صهیونیستی را تصمیمی «اشتباه» دانست و گفت دولت از همکاری با کنگره برای دستیابی به پاسخی مناسب علیه این تصمیم خوشحال می‌شود.

به گزارش توانانیوز، معترضان آمریکایی به جنگ غزه امروز سه‌شنبه چند بار اظهارات «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا را در کمیته روابط خارجی سنا قطع کرده و به جنگ افروزی کشورشان علیه مردم غزه اعتراض کردند.

به نقل از سایت خبری عربی۲۱، پلیس تعدادی از این معترضان را از ساختمان کنگره خارج کرد.

بلینکن در این اظهارات خود تاکید کرد کشورش در کنار رژیم صهیونیستی می‌ماند تا اطمینان حاصل کند که حوادث هفت اکتبر تکرار نمی‌شود. واشنگتن از روز اول پس از حملات اکتبر، تاکید کرده است که رژیم صهیونیستی حق دارد تضمین کند که این حملات تکرار نخواهد شد.

در حالی که جامعه جهانی حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را محکوم می‌کند که با گذشت ۲۲۸ روز هزاران فلسطینی شهید و زخمی برجای گذاشته است، بلینکن می‌گوید: ارزیابی ما این است که برخی حملات اسرائیل در غزه مغایر با قوانین بین‌المللی بشردوستانه است و ما در حال بررسی آن هستیم.

وزیر خارجه آمریکا که کشورش متحد اصلی رژیم صهیونیستی در جنگ غزه است، اعتراف کرد شکی نیست که آنچه در غزه اتفاق می‌افتد یک بحران انسانی شدید است که کودکان، زنان و مردان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بلینکن با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی در شهر رفح در جنوب غزه که چند روز پیش گذرگاه آن را به روی کمک‌های انسانی انتقالی به نوار غزه بست، اذعان کرد اقدامات رژیم صهیونیستی در رفح و اطراف آن و بستن گذرگاه‌ها منجر به وخامت اوضاع انسانی شد. کارهایی وجود دارد که رژیم صهیونیستی باید برای تسهیل توزیع کمک به ساکنان نوار غزه انجام دهد.

وی با بیان اینکه به رهبری ایالات متحده برای رسیدگی به بحران‌های بشردوستانه در غزه و سایر نقاط جهان نیاز است، مدعی شد واشنگتن برای آزادی اسرای غزه و انتقال کمک‌های انسانی به این باریکه تلاش می‌کند.

بلینکن با اشاره به اینکه تلاش برای دستیابی به آتش‌بس در غزه و آزادی گروگان‌ها بهترین و موثرترین راه پیش رو است، گفت تلاش‌های فشرده‌ای در ماه‌های اخیر با مشارکت قطر و مصر برای دستیابی به توافق صورت گرفته است./ایسنا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا