اجتماعیسیاسی

برگزاری همزمان انتخابات شوراهای شهر و ریاست‌جمهوری

رئیس شورای شهر تهران در خصوص نام‌گذاری یک معبر به نام ابراهیم رئیسی در پایتخت و برگزاری همزمان انتخابات شوراهای شهر و ریاست‌جمهوری توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش توانا نیوز، رییس شورای شهر تهران با اشاره به موضوع نام‌گذاری یک معبر به نام ابراهیم رئیسی در پایتخت گفت: بعید است همزمانی انتخابات شوراهای شهر و ریاست جمهوری عملیاتی باشد.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در حاشیه دویست و سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تسلیت به مناسبت شهادت ابراهیم رئیسی، وزیر امور خارجه، استاندار و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، ابراز امیدواری کرد که خداوند به برکت خون این شهدا، پیروزی نهایی را از آن اسلام کند.

او با بیان اینکه یک فوریت نامگذاری یک معبر به نام شهید آیت‌الله رئیسی بررسی خواهد شد، تصریح کرد: انحلال یکی از شرکت‌های شهرداری و چهار گزارش حسابرسی بررسی می‌شود.

چمران همچنین تصریح کرد: با بررسی‌ها و مشورت‌های متخصصان، متوجه شدیم که طبق قانون باید انتخابات ریاست جمهوری و شورا با هم صورت بگیرد و با شناختی که داریم، نمی‌توان کشور را در ۵۰ روز برای انتخابات شورا آماده کرد چراکه با ۱۲۶ هزار نفر طرفیم و باید هیات نظارت شکل بگیرد و روند طولانی دارد. بعید است همزمانی آن عملیاتی باشد. مجلس آینده باید شکل بگیرد و در مورد انتخابات شوراها تصمیم بگیرد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: طبق تجربه شوراها می‌شود بیش از چهار سال باشند اما کمتر از چهار سال نمی‌توانند باشند./شرق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا