بین الملل

پهپادهای ترکیه از 40 کشور محافظت می کنند

وزیر صنعت و فناوری ترکیه:

وزیر صنعت و فناوری ترکیه بیان کرد: «ترکیه نیازهای خود را در حوزه دفاعی با تولیدات سیستم داخلی و ملی تامین می‌کند. امروز، ترکیه کشور پیشرو اروپا در صنعت و فناوری است. ترکیه بزرگ‌ترین قدرت تولید کننده اروپا از خودروهای تجاری گرفته تا تولید شیشه‌های تخت، از صفحات خورشیدی تا صنعت آهن و فولاد، سیمان و کالاهای سفید است.

به گزارش توانانیوز، محمد فاتح کاجر، وزیر صنعت و فناوری ترکیه در مراسم افتتاحیه سیزدهمین مجمع تجاری در سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین به خبرنگار آنادولو اظهارداشت: «ترکیه رتبه اول را در جهان در پهپاد دارد. آسمان نزدیک به 40 کشور توسط پهپادهای ترکیه محافظت می‌شوند. پهپاد آکینجی پس از سقوط بالگرد حامل ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، در فعالیت‌های جستجو و نجات شرکت کرد و لاشه بالگرد را پیدا کرد».

وی افزود: بنا به درخواست مقامات ایرانی برای استفاده از پهپادهای ترکیه برای شناسایی بالگرد سقوط کرده، بایراکتار آکینجی توسط نیروهای مسلح ترکیه وارد منطقه شده و در شرایط جغرافیایی بسیار سخت، شیب دار و در شرایط جوی بد، مه آلود و ابری با اسکن جغرافیا در مدت زمان کوتاه 1.5 ساعته، بالگرد را شناسایی کرد».

کاجر تاکید کرد: «ما نیازهای دوست و همسایه خود ایران را با همان نگاه تمدنی و با رویکرد به اشتراک گذاشتن فرصت‌هایی که با دوستان و برادران خود داریم ارزیابی کرده‌ایم. نزدیک به پنج میلیون نفر به لطف خبرگزاری آنادولو در آن شب این رویداد را به طور زنده تماشا کردند زیرا از همان لحظه اول روند را با کل جهان به اشتراک گذاشت».

وی با بیان اینکه پهپاد بایراکتار آکینجی وظیفه مهمی را انجام داد، گفت: «از خداوند برای رئیس جمهور فقید ایران و هیئت همراهش طلب رحمت می‌کنم و من به مردم ایران تسلیت می‌گویم.»

وزیر صنعت و فناوری ترکیه بیان کرد: «ترکیه نیازهای خود را در حوزه دفاعی با تولیدات سیستم داخلی و ملی تامین می‌کند. امروز، ترکیه کشور پیشرو اروپا در صنعت و فناوری است. ترکیه بزرگ‌ترین قدرت تولید کننده اروپا از خودروهای تجاری گرفته تا تولید شیشه‌های تخت، از صفحات خورشیدی تا صنعت آهن و فولاد، سیمان و کالاهای سفید است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا