سیاسی

آمادگی کامل تهران برای همکاری با عربستان برای برگزاری بهتر مناسک حج

سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از اقدامات عربستان در ارائه تسهیلات به حجاج کشورمان در مکه و مدینه و تشکر از همکاری خوب و سازنده وزارت حج عربستان سعودی با سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی کامل تهران برای همکاری با عربستان سعودی برای برگزاری هر چه موفق‌تر مناسک حج امسال تاکید کرد و لزوم استمرار همکاری‌های خوب کنسولی میان دو کشور را یادآور شد.

به گزارش توانا نیوز،، علی باقری در گفت‌وگوی تلفنی با فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، از پیام‌های تسلی بخش مقامات عالی عربستان سعودی به ویژه تماس تلفنی ولیعهد این کشور با دکتر مخبر، سرپرست ریاست جمهوری کشورمان و حضور دو هیات عالی رتبه از عربستان سعودی در آیین بزرگداشت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شهید کشورمان تشکر کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از اقدامات عربستان در ارائه تسهیلات به حجاج کشورمان در مکه و مدینه و تشکر از همکاری خوب و سازنده وزارت حج عربستان سعودی با سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با عربستان سعودی برای برگزاری هرچه موفق‌تر مناسک حج امسال تاکید کرد و لزوم استمرار همکاری‌های خوب کنسولی میان دو کشور را یادآور شد.

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه به ویژه در رفح افزود: طی روزهای اخیر شاهد حوادث تلخ و فاجعه باری علیه آوارگان فلسطینی در منطقه رفح بودیم که طی آن ده‌ها زن و کودک بی‌گناه، بی‌دفاع و مظلوم به شهادت رسیدند.

باقری افزود: این حملات وحشیانه برگ ننگین دیگری بر پرونده قطور جنایات رژیم خبیث و سفاک صهیونیستی افزود و رژیم اشغالگر قدس در تمامی عرصه‌های بین‌المللی از جمله عرصه سیاسی، حقوقی‌ بین‌المللی و دیپلماسی عمومی دچار شکست‌های بی‌سابقه‌ای گردیده است. در عین حال تلاش می‌کند تا از طریق جنایت در رفح آن را جبران کند.

سرپرست وزارت امور خارجه تاکید کرد: امروز حمایت از مردم مظلوم فلسطین در غزه و به طور خاص در رفح، وظیفه دینی و اسلامی همه ماست و لازم است کشورهای اسلامی و منطقه با همکاری یکدیگر به اقدامات عملی در این خصوص بپردازند.

فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی نیز در این گفتگوی تلفنی با ابراز خرسندی از حضور حجاج ایرانی در مناسک حج امسال تاکید کرد: تلاش می‌کنیم همه تسهیلات لازم را برای حجاج ایرانی فراهم کنیم.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی با اشاره به حوادث تلخ در غزه و منطقه رفح بیان کرد: اسرائیل برای اقدامات جنایت بارش هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسد.

طرفین در پایان گفتگو بر استمرار رایزنی‌ها بین دو کشور تاکید کردند./ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا