عمومی

ساخت 3 نیروگاه 42 مگاواتی در مجتمع‌های مس سرچشمه، سونگون و خاتون آباد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد؛

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از ساخت 3 نیروگاه 42 مگاواتی برق در مجتمع های مس سرچشمه، سونگون و خاتون آباد به منظور کمک به تامین نیاز انرژی در شرکت ملی مس خبر داد.

به کزارش توانانیوز، به نقل از  مس پرس، دکتر حسین مدرس خیابانی در جریان بازدید صبح امروز از کارخانجات گروه صنعتی مپنا اظهار کرد: مپنا جزو ثروت های ملی است و اقدامات ارزشمند انجام گرفته در این مجموعه، نوید می‌دهد که می‌توان مشکل ناترازی انرژی را در کشورمان حل کرد.

وی افزود: با امضای تفاهم‌نامه مشترک، شاهد همکاری و مشارکت دو بنگاه بزرگ اقتصادی در کشور هستیم و امید می‌رود با توسعه همکاری‌ها، پروژه‌های شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه برق و انرژی با سرعت بیشتری اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تصریح کرد: تامین برق مورد نیاز مجتمع‌های تولیدی و پروژه های توسعه ای شرکت ملی مس از محل نیروگاه‌های اختصاصی، می‌تواند به کاهش مصرف برق از شبکه و رفع بخشی از ناترازی انرژی کشور کمک کند.

وی با بیان اینکه برای تحقق برنامه تولید سالانه یک میلیون تن کاتد مس به 1226 مگاوات برق نیاز است، گفت:‌ علاوه بر امضای قرارداد ساخت 2 نیروگاه 42 مگاواتی در سرچشمه و سونگون، در تفاهم نامه مشترکی هم که امروز به امضا رسید، در حوزه‌های مختلف برای همکاری مشترک فی مابین شرکت ملی صنایع مس ایران و گروه مپنا برنامه ریزی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا